Volvo FE Hybrid

Ohled na životní prostředí se ještě

nikdy tolik nevyplácel

Uvědomujeme si, že Volvo Trucks se podílí na ekologické zátěži. Zároveň však věříme, že přispívá i k jejímu řešení. Volvo FE Hybrid je jednou z našich odpovědí na globální oteplování. Paralelní hybridní technologie výrazně šetří palivo a může snížit emise oxidu uhličitého až o 30 procent. To prospěje životnímu prostředí – i vaší peněžence.


Fakta a čísla

300 000 km
20 l / 100 km
Euro 5
Certifikované palivo B0

Příručka pro demontáž Ano
Značení plastových a pryžových dílů Ano
Materiály
Výroba:
– energie (MWh)
– voda (m3)
– nebezpečný odpad (kg)

62
211
432
Skleníkový efekt za životní cyklus (ekv. CO2) 201
Posuzování životního cyklu Ano
Certifikace ISO 14001 (výroba, vývoj atd.) Ano


Vyrobeno v továrně s neutrální bilancí CO2

Vyrobeno v továrně s neutrální bilancí CO2

Naším cílem je ekologická udržitelnost po celou dobu životnosti nákladního vozidla – od montážní linky po recyklaci. V roce 2007 společnost Volvo Trucks jako první výrobce nákladních vozidel na světě představila továrnu s neutrální bilancí CO2. V současnosti provozujeme hned několik továren s neutrální bilancí CO2. Ve všech se při výrobě energie snažíme namísto fosilních paliv využívat obnovitelné zdroje, tj. slunce, vítr, vodu nebo biomasu. To znamená, že výroba vozidla Volvo FE Hybrid nemá téměř žádný dopad na životní prostředí, pokud jde o emise oxidu uhličitého.

Nejdůležitější je ekologicky uvědomělá jízda

Nejdůležitější je ekologicky uvědomělá jízda

Pokud jde o snižování emisí, platí, že přibližně 90 procent dopadu nákladního automobilu na životní prostředí vzniká při jeho používání. To je tvrdá pravda. Výbornou zprávou ale je, že Volvo Trucks vám nyní může podat pomocnou ruku při omezování tohoto dopadu. A vzhledem k tomu, že většinou jde o úspory paliva, je ve hře také finanční prospěch. Další informace získáte u svého prodejce. Další informace o hospodárnějším provozu vašeho nového vozidla Volvo FH získáte u svého prodejce.

Vozidla Volvo jedou dál

Vozidla Volvo jedou dál

90 procent vozidla Volvo FE Hybrid lze recyklovat. Je to možné, protože společnost Volvo Trucks všechny díly a kousky označuje, aby umožnila jejich pohodlnou identifikaci a demontáž. Aby byla zajištěna recyklovatelnost a opětovná použitelnost materiálů z vozidla Volvo FE Hybrid – včetně akumulátorů hybridního pohonu – provádí společnost Volvo Trucks také renovace použitých součástí, poskytuje příručky pro demontáž, provozuje demontážní zařízení a navazuje partnerství za účelem sběru odpadu.


Spočítejte si dopad na životní prostředí

Spočítejte si dopad na životní prostředí

Online aplikace Výpočet dopadu společnosti Volvo Trucks obsahuje spoustu informací o faktorech, které ovlivňují dopad na životní prostředí v průběhu celého životního cyklu vozidla Volvo FE Hybrid. Umožňuje také zjistit, jaký dopad na životní prostředí má vaše konkrétní nákladní vozidlo – případně celý vozový park – a porovnat výsledky s ostatními vozidly.