Volvo FM MethaneDiesel

Klíčem je hospodárné využití paliva

Faktorem, který zdaleka nejvíce ovlivňuje dopad vozidla Volvo FM MethaneDiesel na životní prostředí, je energetická účinnost. Naštěstí již samotným výběrem vozidla Volvo FM MethaneDiesel jste deklarovali svůj postoj, že usilujete o lepší energetickou účinnost.


Zkapalněný plyn umožňuje natankovat více energie

Zkapalněný plyn dodá vozidlu více energie

Motor vozidla Volvo FM MethaneDiesel je vybaven speciální nádrží, která udržuje plyn ve zkapalněné fázi. To znamená, že lze uložit více plynu než v případě obvyklého stlačení. Volvo FM MethaneDiesel má díky tomu podstatně větší dojezd než běžně dostupná nákladní vozidla na plyn, takže je vhodné pro nákladově efektivní a ekologicky udržitelnější dálkovou přepravu.

Inteligentnější a účinnější motor

Inteligentnější a účinnější motor

Pokud není k dispozici plyn, jezdí Volvo FM MethaneDiesel bez problémů i na naftu. Použitím vznětového motoru namísto zážehového motoru, který se tradičně používá v nákladních vozidlech na plyn, se energetická účinnost zvýšila o 30–40 %. Ve srovnání se zážehovými motory se spotřeba paliva snížila o 25 %.

Klíčem je spotřeba paliva

Tankujte chytře

Jedním z důležitých aspektů snižování emisí oxidu uhličitého je bezesporu chytrá volba tankování. Obrázek vpravo znázorňuje vliv různých dostupných paliv na emise výfukových plynů vašeho vozidla Volvo FM MethaneDiesel.