Rádia

Nové zvukové systémy Volvo jsou speciálně navrženy do náročného pracovního prostředí nákladních vozidel. Jejich prvotřídní kvalita reprodukce není negativně ovlivněna otřesy ani vibracemi. Díky systému DSP, který nabízí "pokojovou simulaci" reprodukce zvuku, je zvuk neustále přizpůsobován tak, že se stále cítíte usazeni uprostřed proudu hudby.

Funkce pro všechna rádia:
VR 200, 300, 400: 18 předvoleb pro stanice FM, 12 pro AM a 6 pro LW. Automatické uložení do paměti pro 18 rozhlasových stanic FM, 12 AM a 6 LW.
VR 100: 12 předvoleb pro stanice FM, 12 pro AM a 6 pro LW. Automatické uložení do paměti pro 12 rozhlasových stanic FM, 12 AM a 6 LW.

Funkce RDS udržuje vámi naladěnou stanici při změně vysílací frekvence. Funkce EON a TP poskytují okamžité informace o dopravní situaci bez ohledu na to, zda právě posloucháte rádio, přehrávač CD nebo přehrávač kazet. Funkce PTY automaticky vyhledává kanály s typem programu, který chcete poslouchat.

Ve vozidlech s ovládáním na volantu (ovládací prvky rádia zabudované do volantu) může řidič snadno a bezpečně snižovat nebo zvyšovat hlasitost rádia, přehrávače CD nebo přehrávače kazet. Lze také vyhledávat kanály, ukládat stopy na přehrávači CD a převíjet kazety.

V příslušenství u modelů VR 200, 300 a 400 je k dispozici infračervené dálkové ovládání.