Volvo FM – bezpečnost v kabině 1

Bezpečnost v kabině

Kabiny chráněné proti nárazu
K nejběžnějším typům nehod patří přímé čelní kolize a případy převrácení vozu. Je-li kabina zasažena vnějším objektem, jejím základním úkolem je zajistit přenos energie dozadu a zachovat tak uvnitř dostatečný prostor pro přežití.

U společnosti Volvo Trucks procházejí kabiny důkladnými sériemi zkoušek včetně čelního kyvadlového testu. Všechny kabiny pak vyhovují švédským standardům odolnosti kabiny, které jsou nejnáročnější na světě.

Pohlcení energie nárazu
V okamžiku vážnější nehody jsou ve hře nesmírné síly. Vaše tělo může být vystaveno síle, která odpovídá nejméně dvojnásobku vaší hmotnosti. Při nárazu v rychlosti 50 km/h musí osoba vážící 100 kg čelit síle odpovídající čtyřem tunám. Proto interiér kabiny musí být schopen absorbovat energii, aby se lépe poddal při nárazu lidského těla.

Ve všech našich kabinách může volant i přístrojová deska absorbovat energii, stejně jako lišty ve výšce kolen. Veškeré tkaniny pro čalounění jsou vyrobeny z nehořlavých materiálů.

Příslušenství kabiny je navíc pevně připevněno k nosné konstrukci kabiny. V případě kolize nebo nouzového brzdění tedy zůstane na místě.