Volvo FM – převodovka 1

Převodovka

  • I-Shift
  • Široký výběr ručních 9stupňových a 14stupňových převodovek
  • 6stupňová automatická převodovka Powertronic

I-Shift
Převodovka I-Shift navždy změní vaši jízdu. Je to 12stupňová automatizovaná převodovka. Díky inteligentnímu softwaru dokáže systém I-Shift v každé situaci zvolit vhodný převodový stupeň. To vede ke snížení spotřeby pohonných hmot, zlepšení jízdních vlastností a usnadnění práce řidiče. Systém I-Shift je tišší a kompaktnější než kdykoli předtím a váží přibližně o 70 kg méně než manuální převodovka.

Manuální
V rámci přizpůsobení nejrůznějším účelům lze vůz Volvo FM vybavit několika manuálními převodovkami s devíti nebo čtrnácti převodovými stupni. Všechny převodovky jsou vybaveny synchronizací a ovládáním lanovody, což snižuje sílu potřebnou k řazení i vibrace řadicí páky. Převodovky s horní a dolní řadou a dělením převodových stupňů jsou k dispozici ve verzích pro různé točivé momenty motoru a volitelně také s převodem do rychla.

 

Powertronic
Powertronic je 6stupňová automatická planetová převodovka pro vozy určené k rozvozu zboží. Nově ji lze kombinovat se všemi výkonovými variantami motorů. Má vynikající vlastnosti při rozjíždění i jízdě a umožňuje práci ve dvou provozních režimech stejně jako ruční řazení. Přeřazování probíhá bez přerušení přenosu výkonu. Kromě toho převodovka Powertronic snižuje interní ztráty při jízdě do kopce.