Volvo FL

Jestliže hledáte všestranné a hbité vozidlo do města, Volvo FL je pro vás tou správnou volbou. Obzvláště pokud vás zajímá také spolehlivost.

Celková hmotnost vozu:
12–18 tun

Rozvor:
3070–6800 mm

Kabiny:
Denní kabina, komfortní kabina, kabina pro posádku

Volvo FL
Built for the urban jungle

Volvo FL

To, že je Volvo FL ideálně přizpůsobeno všem nástrahám městského provozu, poznáte hned při první jízdě. Především si všimnete, jak snadno se z Volva FL vystupuje a jak snadno se do něj nastupuje. A když k tomu přičtete dostatečný výkon, hbité reakce a vynikající výhled z kabiny, nemusíte se bát, že by vás ve městě nechalo na holičkách. Z ekonomického hlediska vás bude především zajímat to, že vás i váš náklad dokáže přepravit z bodu A do bodu B s co nejnižšími náklady. Model FL bychom doporučili pro rychlý rozvoz po městě, pro svoz odpadu nebo pro jiné komunální služby.

Motor D7F

Motor, se kterým to ve městě roztočíte

Nepřekonatelné rychlé reakce a vysoký točivý moment již od nízkých otáček předurčují motor Volvo DF7 k různým typům rozvozu zboží, zejména ve městech.  Díky přesnému vstřikování paliva se navíc může pochlubit velmi účinným spalováním.

Volvo FL

Vzduchové odpružení ochrání cenný náklad

Nastavení elektronicky řízeného odpružení Volvo ECS se automaticky upravuje podle aktuálních podmínek a kompenzuje tak nerovnoměrné rozložení nákladu. Listové parabolické pružiny se postarají o dokonalé odtlumení i při nižším zatížení náprav.

Převodovka

Všestranná převodovka

Volvo FL lze vybavit několika typy převodovek, takže si vždy můžete zvolit ideální řešení hodící se ke konkrétnímu použití vozidla. K dispozici jsou dvě manuálními převodovky, jedna automatická a také převodovka I-Sync. Všechny se vyznačují velmi plynulým řazením a ideálně vyváženým odstupňováním.

Nákup Volva FL – jak na to

 Najít prodejce

Plánujete zakoupit vůz Volvo FL? Nalezení toho nejvhodnějšího přepravního řešení, které bude splňovat všechny vaše požadavky, je mnohem snadnější, když se obrátíte na někoho, kdo celému procesu nákupu a vlastnictví nákladního vozidla Volvo dokonale rozumí. Společně dokážete doladit technické detaily, nalézt nejschůdnější systém financování a vybrat nejvhodnější servisní smlouvu, podle které se bude řídit údržba vozu.

Volvo FL je možné objednat v těchto konfiguracích

Kabiny Motory Převodovky Zadní nápravy
 Kabiny modelu Volvo FL  Motory modelu Volvo FL  Převodovky modelu Volvo FL  Zadní nápravy modelu Volvo FL
Denní kabina
Komfortní kabina
Kabina pro posádku
D7F (240, 260 nebo 290 k)
Manuální převodovka
Automatická převodovka
Převodovka I-Sync
Jednoduchá redukce
(Pro celkovou hmotnost soupravy: 25–32,5 tun)

Redukce v nábojích
(Pro celkovou hmotnost soupravy: 40 tun)