Podvozek vozu Volvo FH - odpružení

Odpružení

Vzduchové odpružení
Elektronicky řízené odpružení (ECS) poskytuje vysoký stupeň komfortu a chrání náklad. Systém se automaticky přizpůsobuje tak, aby vůz zůstával v konstantní výšce, a vyrovnává nerovnoměrně rozložený náklad.

Ruční řízení výšky usnadňuje úpravu výšky ložné plochy podle nakládací rampy. Systém lze dokonce naprogramovat pro různé alternativní výšky nákladové rampy.

Pro největší celkové hmotnosti ve stavebnictví je vhodný třínápravový Tridem se vzduchovým pérováním a řízenou vlečenou nápravou. se vzduchovým pérováním a řízenou vlečenou nápravou. Tridem charakterizuje výborná stabilita a dobrá průchodnost i v těžkých podmínkách. Řízená vlečená náprava v kombinaci s krátkým rozvorem znamená dobrou manévrovatelnost s malým poloměrem otáčení.     

Listové pružiny
Vůz Volvo FH lze vybavit listovými pružinami parabolického nebo běžného typu. Běžné listové pružiny se někdy používají u stavebních vozidel pro zlepšení stability a tam, kde lze očekávat vysoké zatížení náprav. Parabolické listové pružiny se nejvíce používají k odpružení předních náprav a lze je kombinovat se vzduchovým, parabolickým nebo běžným zadním odpružením.