Podvozek vozu Volvo FH 16 - odpružení

Odpružení

Vzduchové odpružení
Elektronicky řízené odpružení (ECS) poskytuje vysoký stupeň komfortu a chrání náklad. Systém se automaticky přizpůsobuje tak, aby vůz zůstával v konstantní výšce, a vyrovnává nerovnoměrně rozložený náklad.

Ruční řízení výšky usnadňuje úpravu výšky ložné plochy podle nakládací rampy. Systém lze dokonce naprogramovat pro různé alternativní výšky nákladové rampy.

Systém ECS je k dispozici ve dvou verzích: úplné vzduchové odpružení všech kol vozidla nebo vzduchové odpružení zadních náprav.

Pro největší celkovou hmotnost vozidla: Třínápravový podvozek Tridem se vzduchovým odpružením s řízenou vlečenou nápravou je připraven pro použití ve stavebnictví. Tridem je charakterizován vysokou stabilitou a dobrým využitím v nejnáročnějších podmínkách. Řízená vlečená náprava kombinovaná s krátkým rozvorem znamená, že vozidlo je lehké k ovládání s malým poloměrem otáčení.

Listové odpružení
Vůz Volvo FH16 lze vybavit listovými pružinami parabolického nebo běžného typu. Běžné listové pružiny se někdy používají u stavebních vozidel pro zlepšení stability a tam, kde lze očekávat vysoké zatížení náprav. Parabolické listové pružiny se nejvíce používají k odpružení předních náprav a lze je kombinovat se vzduchovým, parabolickým nebo běžným zadním odpružením.