Volvo FH16
What you get when you pull out all
the stops

Volvo FH16

Kde začít s popisem modelu FH16? Začněme třeba takto: Ve verzi FH16 750 je shromážděno úplně vše, co o nákladních vozech víme – a rozhodně toho není málo. Většina lidí slyší zejména na číslo 750, které značí výkon v koňských silách. Nicméně rádi bychom poukázali také na to, co z tohoto výkonu ve skutečnosti pramení: točivý moment 3550 Nm. S tím už můžete vézt ovoce až na samotný konec světa. 90 procent tohoto točivého momentu je přitom k dispozici během několika málo sekund. I poté výkon neustále narůstá, takže snadno získáte dojem, že nikde nekončí. Hnací ústrojí Volva FH16 750 je tím nejdokonalejším řešením pro dálkovou přepravu, přepravu těžkých nákladů a vysoké zatížení ve stavebnictví. Vůz navíc nabízí naprosto výjimečné jízdní vlastnosti.

Motor D16 Volva FH16

Pozoruhodné hnací ústrojí

Motor D16 o výkonu až 750 koní zajistí výkon, o jakém jste ani nesnili. A především, ve chvílích, kdy to budete nejvíce potřebovat, poskytne neuvěřitelný točivý moment. I přes tento neuvěřitelný výkon se vyznačuje mimořádně hospodárnou spotřebou pohonných hmot. Motor D16 je k dispozici také ve verzi s osvědčením EEV.  Ty nejlepší jízdní vlastnosti

Ty nejlepší jízdní vlastnosti

U modelu FH16 jsme na kvalitě vůbec nešetřili. Jednoduše jsme do něj vložili jen to nejlepší, co máme k dispozici. Poznáte to na každém detailu interiéru i exteriéru vozidla. Vůz je určen do těch nejnáročnější podmínek a na své si přijde zejména při přepravě těžkého nákladu v kopcovitém terénu. Právě tam vyniknou všechny jeho přednosti.Bezpečnost především

Bezpečnost především

Vůz Volvo musí umožňovat tak bezpečnou jízdu, jak je to jenom možné. Model Volvo FH 16 v tom není výjimkou. Naviják bezpečnostního pásu je vybaven snímači, které sledují náhlé pohyby. U sedadla řidiče lze namontovat airbag SRS. Součástí nabídky jsou také mnohé systémy podpory pro řidiče, které se všechny mohou podílet na snížení rizika dopravní nehody.

Nákup Volva FH16 – jak na to

Najít prodejce

Plánujete zakoupit vůz Volvo FH16? Nalezení toho nejvhodnějšího přepravního řešení, které bude splňovat všechny vaše požadavky, je mnohem snadnější, když se obrátíte na někoho, kdo celému procesu nákupu a vlastnictví nákladního vozidla Volvo dokonale rozumí. Společně dokážete doladit technické detaily, nalézt nejschůdnější systém financování a vybrat nejvhodnější servisní smlouvu, podle které se bude řídit údržba vozu.

Volvo FH16 je možné objednat v těchto konfiguracích

Kabiny Motory Převodovky Zadní nápravy
Kabiny modelu Volvo FH16 Motory modelu Volvo FH16 Převodovky modelu Volvo FH16 Zadní nápravy modelu Volvo FH16
Spací kabina
Kabina Globetrotter
Kabina Globetrotter XL
D16G (540, 600, 700 nebo 750 k)
I-Shift
Manuální převodovka
Jednoduchá redukce
(Pro celkovou hmotnost soupravy: 44–70 tun)

Redukce v nábojích
(Pro celkovou hmotnost soupravy: 70–100/180 tun)