Výkon vozu Volvo FMX – motor 1

Volvo FMX

Volvo FMX je odolný pracant, kterého můžete poslat i do těch nejnáročnějších podmínek, s jakými se nákladní vozy mohou setkat. Z každé situace přitom vyjde se vztyčenou hlavou.

Celková hmotnost vozu:
18 až 48 tun

Výška podvozku:
900 až 1240 mm

Motory:
D11C: 330, 370, 410, 450 k
D13C: 380, 420, 460, 500 k

Grafy motorů, které potěší oko znalce

Ne každý ví, jak číst v grafech motorů. Avšak ti, kdo to umí, bývají ohromeni, když se jim dostanou do ruky grafy motorů Volvo o objemu 11 a 13 litrů. Charakteristiky těchto motorů jsou vskutku mimořádné. Nabízejí vysoký točivý moment již od nízkých otáček, a to se v nerovném terénu rozhodně hodí. Maximální točivý moment navíc zůstává k dispozici v širokém rozsahu otáček, což má obdivuhodné účinky na jízdní vlastnosti vozu.
 
Obrovský brzdný účinek
Jak ale jistě víte, kdo jede nahoru, musí nakonec jet i dolů. A to může být celkem problém. Naštěstí máme k dispozici patentovanou motorovou brzdu Volvo VEB+. Díky jejímu obrovskému brzdnému účinku neztratíte kontrolu nad nákladním vozem při strmém klesání.

Nízká spotřeba – nízké emise
U vozů Volvo FMX máte na výběr ze dvou velikostí motorů v několika výkonových verzích. Všechny jsou známé svou vysokou efektivitou. Díky tomu mají obzvláště nízkou spotřebu pohonných hmot a také nízké emise výfukových plynů. Motory jsou vybaveny technologií SCR, takže vyhovují emisní normě Euro 5. A co víc, některé motory jsou k dispozici i v provedeních vyhovujících standardu EEV, takže mají ještě nížší emise pevných částic.