Výkon vozu Volvo FMX – převodovka 1

Volvo FMX

Volvo FMX je odolný pracant, kterého můžete poslat i do těch nejnáročnějších podmínek, s jakými se nákladní vozy mohou setkat. Z každé situace přitom vyjde se vztyčenou hlavou.

Celková hmotnost vozu:
18 až 48 tun

Výška podvozku:
900 až 1240 mm

Motory:
D11C: 330, 370, 410, 450 k
D13C: 380, 420, 460, 500 k

Sundejte ruku z řadicí páky

Systém řazení I-Shift se již dlouhodobě osvědčil při jízdě na dálnici. Řidiči na celém světě potvrzují, že se systémem I-Shift je řízení nákladního vozu mnohem snazší. Dopravní firmy si zase pochvalují snížení nákladů na pohonné hmoty. Tajemství spočívá v softwaru, který upravuje volbu převodových stupňů za účelem zlepšení jízdních vlastností a snížení spotřeby.

Mnoho dopravců si nyní uvědomilo, že i v oboru stavebnictví je systém    I-Shift k nezaplacení. Systém I-Shift spolupracuje s brzdami a odpružením, takže usnadňuje manévrování při nízkých rychlostech. Speciální program provádí úpravu volby převodových stupňů pro nekvalitní vozovky a kopcovité terény, aby byl zajištěn maximální točivý moment vždy, kdy je potřeba, a nedocházelo ke zbytečnému řazení.

Manuální převodovka nebo Powertronic
Nabídka převodovek Volvo samozřejmě zahrnuje i několik spolehlivých manuálních převodovek a plně automatickou převodovku Powertronic, která zajišťuje řazení bez jakéhokoli přerušení přenosu točivého momentu. Díky tomu je obzvláště vhodná pro těžké práce ve stavebnictví.