Bezpečnost vozu Volvo FMX – úvod 1

Volvo FMX

Volvo FMX je odolný pracant, kterého můžete poslat i do těch nejnáročnějších podmínek, s jakými se nákladní vozy mohou setkat. Z každé situace přitom vyjde se vztyčenou hlavou.

Celková hmotnost vozu:
18 až 48 tun

Výška podvozku:
900 až 1240 mm

Motory:
D11C: 330, 370, 410, 450 k
D13C: 380, 420, 460, 500 k

Bezpečnost nezná kompromisy

„Bezpečnost je a musí být základním principem všech konstrukčních návrhů,“ prohlásili před mnoha desetiletími zakladatelé společnosti Volvo. Od té doby se tímto heslem beze zbytku řídíme. Vůz Volvo FMX netvoří žádnou výjimku.

Všechny naše kabiny vyhovují obecným bezpečnostním standardům, včetně švédských požadavků na bezpečnost kabiny, které jsou nejpřísnější na světě. Prostředí řidiče v kabině i mimo ni je vyvinuto tak, aby mohl řidič bezpečně provádět svoji práci, aniž by ohrožoval své bezpečí nebo bezpečí kohokoli dalšího.

Navrženo pro odolnost
Bezpečnost často kráčí ruku v ruce s kvalitou. Pokud se opotřebují základní součásti, může to mít vážné důsledky. Proto jsou všechny komponenty nákladních vozů navrženy tak, aby vydržely intenzivní využití a značné zatížení po dlouhou dobu. Jedním z pozitivních vedlejších účinků je zásadní snížení rizika poruchy a neplánovaných prostorů.