Nové Volvo FE

Vaše flexibilní pracovní partner – poskytuje vynikající jízdní vlastnosti a prvotřídní produktivitu.

Tahač 4×2; podvozek k dostavbě 4×2, 6×2 nebo 6×4

D8K (250, 280 nebo 320 k)
Hnací ústrojí Volvo FE

Síla a výkon na požádání.

Flexibilita, síla, rychlá odezva a větší šetrnost k životnímu prostředí. Hnací ústrojí modelu Volvo FE zajišťuje výkon, který z vozidla činí nezbytný profesionální nástroj pro městský a regionální rozvoz.

Volvo FE využívá nejnovějších strojních technologií a představuje dokonalou dlouhodobou investici do zajištění maximální provozuschopnosti a produktivity pro váš podnik.
 


Volvo D8K
– vše, co byste chtěli od motoru Volvo.
Motor Volvo D8K je zbrusu nový 6válcový 8litrový motor s výkonem 250, 280 nebo 320 koní. Se svými optimálními možnostmi adaptace a výborným výkonem model Volvo FE skvěle doplňuje.

Motor D8K vyvinula a zkonstruovala společnost Volvo. Poskytuje výjimečný výkon a točivý moment, jakož i systém dočišťování výfukových plynů, který splní i ty nejpřísnější emisní normy. Motor má kromě toho bleskové reakce – užitečné například v městském provozu.

Přečtěte si více informací o vznětových motorech Volvo.
Převodovky
Manuální převodovky jsou vybaveny posilovačem řazení. Krátká řadicí páka je v případě manuálních i automatizovaných převodovek umístěna na motorovém tunelu. Automatizovaná převodovka je ovládána tlačítky. Všechny převodovky mohou být vybaveny pomocným pohonem.

Zadní nápravy
Pro vozidla Volvo FE jsou dispozici čtyři různé varianty zadních náprav. Maximální zatížení nápravy se pohybuje v rozsahu od 13 do 23 tun. Všechny nápravy jsou standardně vybaveny uzávěrkou diferenciálu.

Přečtěte si více o specifikacích hnacích ústrojí


Převodovka I-Shift

I-Shift. Konečně je tu.

Řidiči, kteří vyzkoušeli jízdu s převodovkou I-Shift, často popisují, že řazení rychlostních stupňů nevyžaduje žádnou námahu. Bez spojkového pedálu se můžete posadit pohodlněji a soustředit se jen na zbylé dva. Převodovka I-Shift díky vestavěnému inteligentnímu systému rychle a především za vás automaticky zvolí v pravý čas ten pravý rychlostní převod. Schopnosti správného řazení, jakými disponuje software převodovky, jsou nedosažitelné i pro ty nejlepší řidiče.

Přesto stále platí, že pokud chcete mít podrobnější kontrolu nad řazením, máte tu možnost. Pomocí tlačítek na řadicí páce můžete zasáhnout do činnosti automatického systému a ručně přeřadit.

Další informace o převodovce se systémem I-Shift pro vozidla Volvo FE


Euro 6

Euro 6.

Společnost Volvo Trucks považuje normu Euro 6 pouze za jeden z kroků. Snížením spotřeby paliva se ještě více snižují celkové emise, čímž se ještě více sníží vaše náklady.


Servisní intervaly Volvo Trucks

Servisní intervaly a požadavky na údržbu zůstávají stejné.

Vlastníci modelu Volvo FE se nemusí starat o servisní intervaly nebo dodatečné požadavky na údržbu jejich vozidel (bez ohledu na zvýšené požadavky na motory a servisní personál v důsledku normy Euro 6). Ty se nijak nemění.


Převodovky modelu Volvo FE

Naším cílem je flexibilita.

Pro vozidla Volvo FE nabízíme manuální i automatizovanou převodovku. Můžete si tak vybrat to, co vyhovuje vašim provozním podmínkám.

Manuální převodovka má šest nebo devět rychlostí, přičemž první možnost je vhodná pro městský provoz a druhá pro vysoký výkon při řízení.

Automatizovaná převodovka je velmi praktická v případech, kdy je nutné často se rozjíždět a zastavovat, a je obzvláště vhodná pro Volvo FE s motorem D8K

Přečtěte si více o flexibilitě a efektivitě.