Nové Volvo FE

Vaše flexibilní pracovní partner – poskytuje vynikající jízdní vlastnosti a prvotřídní produktivitu.

Tahač 4×2; podvozek k dostavbě 4×2, 6×2 nebo 6×4

D8K (250, 280 nebo 320 k)

Technické parametry nového modelu Volvo FE

Na této stránce naleznete:
  • Rozměry kabin
  • Vybavení kabiny

Úplné technické parametry vybavení ke stažení (PDF)Rozměry kabin


Denní kabina Komfortní kabina Spací kabina
Denní kabina s pohodlným a dobře navrženým prostředím pro řidiče. Interiér – výška 1605 mm, délka 1600 mm, šířka 2300 mm. Komfortní kabina nabízí další prostor navíc, kam lze umístit postel pro jednu osobu. Díky dalším odkládacím schránkám jej lze využít také jako kancelářský prostor. Interiér – výška 1605 mm, délka 2000 mm, šířka 2300 mm. Spací kabina s lůžkem pro jednu osobu. Interiér – výška 1605 mm, délka 2200 mm, šířka 2300 mm.


Denní kabina modelu Volvo FE, pohled zboku

Komfortní kabina modelu Volvo FE, pohled zboku

Spací kabina modelu Volvo FE, pohled zboku

Denní kabina modelu Volvo FE, pohled shora

Komfortní kabina modelu Volvo FE, pohled shora

Spací kabina modelu Volvo FE, pohled shora

Denní kabina modelu Volvo FE, pohled do interiéru Komfortní kabina modelu Volvo FE, pohled do interiéru Spací kabina modelu Volvo FE, pohled do interiéru


Kabina s nízkým vstupem
Kabina s nízkým vstupem má snížený schůdek pro nastupování a bezpečnostním pásem se v ní mohou připoutat až tři spolujezdci. Interiér – výška 1605 mm, délka 2200 mm, šířka 2300 mm.

Volvo FE s kabinou pro snadné nastupování, pohled zboku

   
Volvo FE s kabinou pro snadné nastupování, pohled shora    


Vybavení kabiny


Odpružení kabiny
Mechanické odpružení kabiny vpředu i vzadu: vinutá pružina a tlumič nárazů. Pneumatické odpružení vpředu i vzadu: vzduchové měchy.

Sedadlo řidiče
Tři různé úrovně pohodlí: Comfort, Standard a Economy. Všechny tři varianty umožňují nastavení opěradla i výšky a sklonu přední části. Nechybí ani integrovaná opěrka hlavy.

Sedadlo spolujezdce
Dostupné jsou tři různé úrovně pohodlí: Standard, Economy nebo Basic.

Barvy
K dispozici je 232 stálých variant. Kromě toho si lze v rámci zákaznických úprav objednat i další barvy.

Volant
Volant má průměr 460 nebo 500 mm podle konfigurace vozidla a lze jej pneumaticky posunout do požadované polohy.

Střešní okno
Kabinu lze vybavit střešním oknem, které lze otevřít o 50 mm. Může být skleněné nebo ocelové. Lze jej ovládat ručně nebo elektricky.

Topení v kabině
Systém topení v kabině je k dispozici ve dvou variantách: jako ručně ovládané topení nebo ručně ovládané topení a klimatizace. K dispozici je také nezávislé topení o výkonu 2 kW, které lze objednat jako volitelné vybavení.

Úložné prostory v interiéru
Interiér kabiny má mnoho praktických a snadno přístupných odkládacích schránek pro umístění dokumentů a osobních věcí. Nad oknem jsou dvě úložné jednotky a také čtyři zásuvky DIN. Volitelně je možné přidat také množství dalších různých úložných přihrádek, podložku na psaní a věšáky na šaty.

Klaksony
Máte na výběr ze dvou typů extra klaksonů, a to elektrických nebo pneumatických – dva pneumatické klaksony namontované na střeše nebo jeden elektrický pod přední maskou.

Lůžko
Lůžko může být jednodílné nebo dvoudílné a má šířku 580 mm nebo 780 mm. Volitelně je k dispozici také ochranná přepážka.