Nový podvozek. Jedním slovem: dynamický.

Jízdní vlastnosti vozu Volvo FH jsou více než výjimečné. Každičký díl vozu byl navržen tak, aby přispěl k celkové stabilitě a přesnému řízení.
 
Další výhody navíc přináší samostatné zavěšení předních kol a dynamické řízení Volvo. Jedná se o dva pokrokové vynálezy, které posouvají jízdní vlastnosti nákladních vozidel na zcela novou úroveň.
 
Podvozek je navíc jako stvořený pro připojování nástaveb. A součástí nabídky je několik možností, jak si podvozek upravit podle vlastních potřeb.
Samostatné zavěšení předních kol

Samostatné zavěšení předních kol. Jízdní vlastnosti podobné osobním vozům.

Rovinky projedete jako po kolejích. V zatáčkách vás nepřekvapí nestabilita. Samostatné zavěšení předních kol přináší opravdovou revoluci v jízdních vlastnostech. Vyzkoušejte si nová Volva a sami pocítíte ten rozdíl.

Přečtěte si více informací o samostatném zavěšení předních kol.

Dynamické řízení Volvo

Dynamické řízení Volvo. Vše pod kontrolou – a bez námahy.

Systém je označován za největší vynález od posilovače řízení a není těžké uhodnout proč. Když se proplétáte úzkými uličkami, patentované dynamické řízení Volvo vynaloží na řízení dostatek kroutícího momentu, abyste nemuseli své svaly tolik namáhat. Vozidlo můžete doslova řídit jedním prstem. Ve vyšších rychlostech dokáže odfiltrovat rušivé vlivy výtluků, vyjetých kolejí, vodorovného dopravního značení, sklonu cest, bočního větru atd. a po celou dobu zajistit perfektní směrovou stabilitu a naprostou kontrolu.

Přečtěte si více informací o Dynamickém řízení Volvo.

Volvo FH GRAS-G2 rear suspension

Vzduchové odpružení, GRAS-G2.

Vyzkoušejte si novou vzduchově odpruženou instalaci zadních kol s vyšší světlou výškou. Dalo by se říct, že teď už vás nic nerozhodí – zejména na štěrkovištích.

Více informací o vzduchovém odpružení naleznete zde

Nižší hmotnost

Nižší hmotnost. Vyšší zatížení a nižší náklady na palivo.

Zatímco se hmotnost většiny vozidel kvůli splnění normy Euro 6 zvýšila, naše vozidlo se vydalo opačným směrem. Optimalizovali jsme standardní parametry, což přispělo ke značnému snížení hmotnosti Volva FH. Například běžný tahač 4×2 pro dálkovou přepravu nyní váží o 100 kilogramů méně než jeho předchůdce vyhovující normě Euro 5.

Tlačené a vlečené nápravy

8x2 s řízenou tlačenou a vlečenou nápravou.

Kombinace nosnosti modelu 8×2 a jízdních vlastností a hospodárnosti modelu 4×2 – to vše v jednom vozidle. Nyní lze do Volva FH už v továrně namontovat jak tlačenou, tak vlečenou nápravu. A pokud máte zájem o ještě nižší poloměr otáčení, můžete si zvolit hydraulicky řízené nápravy.

Nástavbář

Více možností. Méně času u výrobce nástaveb.

Díky mnoha možnostem úprav je Volvo FH připraveno na jakékoli použití, včetně připojení nástaveb. Nový modul pro montáž nástaveb je samostatná elektronická jednotka usnadňující výrobcům nástaveb připojení. A díky systému VBI (Volvo Bodybuilder Instructions) je zajištěn online přístup k veškeré potřebné technické dokumentaci a schématům zapojení.

Přejděte na stránky systému Volvo Bodybuilder Instructions.Funkční konstrukce podvozku

Možnosti rozvržení podvozku tahače Volvo FH 

1. Skříň akumulátoru (BBOX-L)
V porovnání s předchozím provedením byla přesunuta o 300 mm dopředu. U tahačů tak bylo docíleno navýšení kapacity palivové nádrže o 100–120 litrů.

2. Skříň akumulátoru (BBOX-EF)
Umístěna vzadu mezi rámy podvozku. Volitelná výbava u tahačů.

3. Nádrž na kapalinu AdBlue
U tahačů lze nádrž na kapalinu AdBlue namontovat na horní díl rám, za kabinu, čímž je zajištěn větší prostor pro palivovou nádrž (ADTP-BC).

4. APM
Jednotka APM (Air Production Modulator) je na tahačích umístěna uvnitř rámu vozidla. Tím bylo ušetřeno místo pro jiné vybavení montované na podvozky, například palivové nádrže.
Možnosti rozvržení podvozku pro dostavby Volvo FH 

5. Volný prostor na rámu
Vybavení podvozku lze posunout směrem dozadu a ušetřit tak prostor pro nohy jeřábu nebo jiné vybavení. (FAA10; přibližně 500 mm), (FAA20; přibližně 600 mm).

6. Řada otvorů na rámu pro připojení nástavby
Horní řada otvorů je vyhrazena pro nástavbu. Všechny úchyty v horní řadě otvorů jsou odsazeny a vybaveny 8milimetrovým oddělovačem. V horní řadě otvorů nebyly použity žádné nýty.

7. Příprava pro jeřáb
Pomocný rám pro jeřáb lze na podvozek namontovat ve výrobě.

8. Zadní vzduchové odpružení a krátký zadní přesah
Díky přepracovanému stabilizátoru s montáží vpředu došlo ke zkrácení zadního přesahu. To přináší výhody například ve stavebnictví, při jízdě po asfaltových vozovkách nebo při používání výměnných nástaveb.