Nové Volvo FH

Kráčíme vpřed

Ve společnosti Volvo Trucks si uvědomujeme, že Volvo se podílí na ekologické zátěži. Zároveň však věříme, že Volvo přispívá i k jejímu řešení. Již od počátku 90. let je ohleduplnost k životnímu prostředí jednou z našich tří základních hodnot. Koupí vozidla Volvo FH investujete do naší snahy o ekologickou udržitelnost po celou dobu životnosti nákladního vozidla – od montážní linky po recyklaci.Fakta a čísla

1 000 000 km
31 l / 100 km, certifikované palivo
Euro 5
Certifikované palivo B0

Příručka pro demontáž Ano
Značení plastových a pryžových dílů Ano
Materiály železo (kované) – 192 kg, 70% podíl recyklovaného materiálu
Výroba:
– energie (MWh)
– voda (m3)
– nebezpečný odpad (kg)

76
179
213
Skleníkový efekt za životní cyklus (ekv. CO2) 957
Posuzování životního cyklu Ano
Certifikace ISO 14001 (výroba, vývoj atd.) Ano
Vyrobeno v továrně s neutrální bilancí CO2

Vyrobeno v továrně s neutrální bilancí CO2

Výroba nového vozidla Volvo FH nemá téměř žádný dopad na životní prostředí, pokud jde o emise oxidu uhličitého. Jak to můžeme tvrdit? Před pěti lety společnost Volvo Trucks jako první výrobce nákladních vozidel na světě představila továrnu s neutrální bilancí CO2. V současnosti provozujeme hned několik továren s neutrální bilancí CO2. Ve všech továrnách se při výrobě energie snažíme namísto klasických fosilních paliv využívat obnovitelné zdroje, tj. slunce, vítr, vodu nebo biomasu. Celkově společnost Volvo Trucks dbá o to, aby zrození vašeho nákladního vozidla probíhalo maximálně ekologicky.

Nejdůležitější je ekologicky uvědomělá jízda

Nejdůležitější je ekologicky uvědomělá jízda

Pokud jde o snižování emisí, platí, že přibližně 90 procent dopadu nákladního automobilu se vznětovým motorem na životní prostředí vzniká při jeho aktivním používání. To je tvrdá pravda. Výbornou zprávou ale je, že Volvo Trucks vám nyní může podat pomocnou ruku při omezování tohoto dopadu. A vzhledem k tomu, že většinou jde o úspory paliva, je ve hře také finanční prospěch. Další informace o hospodárnějším provozu vašeho nového vozidla Volvo FH získáte u svého prodejce.

90 % nového vozidla Volvo FH lze recyklovat

Vozidla Volvo jedou dál

90 procent nového vozidla Volvo FH lze recyklovat. Je to možné, protože společnost Volvo Trucks označuje všechny drobné díly, aby umožnila jejich pohodlnou identifikaci a demontáž. Aby byla zajištěna recyklovatelnost a opětovná použitelnost materiálů z nového vozidla Volvo FH, společnost Volvo Trucks také provádí renovace použitých součástí, poskytuje příručky pro demontáž a provozuje demontážní zařízení.Spočítejte si dopad na životní prostředí

Spočítejte si dopad na životní prostředí

Online aplikace Kalkulačka dopadu na životní prostředí společnosti Volvo Trucks obsahuje spoustu informací o faktorech, které ovlivňují dopad na životní prostředí v průběhu celého životního cyklu nového vozidla Volvo FH. Umožňuje také zjistit, jaký dopad na životní prostředí má vaše konkrétní nákladní vozidlo – případně celý vozový park – a porovnat výsledky s ostatními vozidly.