Podvozek modelu Volvo FL

Podvozek přesně podle vašich představ

 Podvozek nového modelu Volvo FL byl vyroben pro jediný účel: flexibilitu. A nyní je ještě flexibilnější než kdy dříve. Hmotnost 10 až 18 tun, pohony 4×2 a 4×4 a spousta dalších upravitelných parametrů – ať už se v městském prostředí pustíte do jakékoliv práce, váš vůz ji hravě zvládne.

Přibližná výška podvozku

  • Nízký: 810–830 mm
  • Střední: 860 mm
  • Vysoký: 950 mm
  • X-High: 960 mm
  • XX-High: 1175 mm
Rozvory náprav
  • 3,250–6,800 mm

Prohlédněte si úplné technické parametry podvozků

 


Nabídka modelů Volvo FL

10 tun a více

Nabídka podvozků modelu Volvo FL byla rozšířena o lehké varianty pro celkovou hmotnost 10 nebo 12 tun. Vybrat si tak můžete z opravdu široké nabídky kombinací s hmotností od 10 do 18 tun.

Zobrazit úplné technické parametry podvozků


Volvo FL 4x4

K dostání i s pohonem čtyř kol

Stává se vám, že musíte při práci opustit dobře udržované ulice měst? Pak sáhněte po zbrusu novém Volvu FL 4×4. Má dostatečnou trakci i světlou výšku na to, aby zvládlo bez nejmenších potíží jakýkoliv terén. Ideální volba jako servisní vůz nebo speciální vozidlo pro záchrannou službu či jiné účely.

Přečtěte si více informací o Volvu FL 4×4.

Podvozek Volvo FL na míru

Na míru nebo standardní

Podvozek Volvo FL lze objednat ve standardním rozvržení nebo adaptovat tak, aby vyhovoval vašim specifickým potřebám. Díky systému VBI (Volvo Bodybuilder Instructions) se zkrátí dodací lhůty pro výrobce nástaveb a získáte tak svoje dokonalé vozidlo s dokonalou nástavbou adaptované pro vaše specifické obchodní operace v nejkratším možném čase.


Podvozek Volvo FL – pohled shora

Snadné dovybavení nástavbou.

Aby měli výrobci nástaveb ještě snazší práci, lze podvozek vybavit nejrůznějšími úchyty pro nástavby. Pro splnění všech požadavků a potřeb nástaveb je možné kombinace blíže specifikovat.

Přečtěte si více o flexibilitě podvozků


Ikona servisu

Přední nápravy, které nepotřebují údržbu.

Vybrat si můžete vybrat z několika variant bezúdržbových předních náprav s možností zatížení od 4,0 do 7,1 tuny. Přípustné zatížení poháněné přední nápravy u modelu Volvo FL s pohonem čtyř kol je 5,6 tuny. 


Volvo FL – boční pohled

Typy odpružení.

Podle zatížení lze pro přední a zadní nápravy vybrat různé odpružení: vzduchové, listové nebo jejich kombinaci.


Volvo FL – velikosti kol

Velikosti kol.

Volvo FL lze osadit koly tří různých velikostí. Menší vozy s motorem D5K jsou k dostání s koly o velikosti 17,5 a 19,5 palce a těžší varianty s 6válcovým motorem D8K je možné vybavit koly o velikosti 19,5 a 22,5 palce.


Zametací vůz Volvo FL

Možnost přestavby na zametací vůz.

Podvozek Volva FL si nyní můžete nechat přímo v továrně upravit tak, aby jej bylo možné použití jako zametací vůz. Přemístíme veškeré příslušenství montované na podvozek na záď kabiny a dovnitř rámu podvozku a vytvoříme tak prostor pro potřebnou nástavbu.

Zobrazit úplné technické parametry


Rychlá odezva brzd

Rychlá a bezpečná odezva brzd.

The Volvo FL has pneumatic brakes with lightweight discs at both front and rear. Elektronicky řízený brzdový systém EBS umožňuje bezpečnější a rychlejší odezvu brzd a snižuje opotřebení brzd. Systém zahrnuje různé funkce, například antiblokovací brzdy (ABS), uzávěrku diferenciálu a kombinování brzd.


Elektronicky řízené odpružení

Jednoduché a rychlé naložení.

Výšku vzduchového odpružení lze řídit systémem elektronicky řízeného odpružení (ECS) pomocí spínačů na palubní desce nebo ovladače. Tím můžete nastavit správnou výšku pro nákladovou plošinu.