Řízení vozidla Volvo FL

Síla a výkon – perfektní kombinace.

Nezáleží na tom, jakou roli v rámci městského rozvozu Volvo FL plní, můžete se však spolehnout na to, že vždy vše zvládne. Vždy včas. Efektivita a spolehlivost provozu vozidel spočívá v hnacím ústrojí vozu Volvo FL – kombinaci hospodárných motorů Volvo a nejlepších dostupných převodovek, které splňují vaše specifické požadavky.

Motory:

  • D5K (210 nebo 240 k)
  • D8K (250 nebo 280 k)
Převodovky:
  • I-Sync (6 převodových stupňů)
  • Manuální převodovka (6 nebo 9 převodových stupňů)
  • Automatizovaná převodovka (6 rychlostních stupňů)
Zadní nápravy:
  • Tři samostatné nápravy s jednoduchým převodem, které nevyžadují údržbu. Maximální zatížení náprav od 8,5 do 11,5 t.
Podívejte se na úplné technické údaje hnacího ústrojí.


Euro 6

Nízká spotřeba paliva. Vysoký točivý moment. A norma Euro 6.

Přísné evropské emisní normy pro vznětové motory mají za úkol regulovat množství polutantů. Nejnovější norma Euro 6 vyžaduje oproti svému předchůdci Euro 5 naprosto zásadní snížení jejich výskytu, někdy až o 75 %. Společnost Volvo Trucks při řešení tohoto problému vylepšila technologii SCR (selektivní katalytické redukce) zavedením vodou chlazeného systému EGR (recirkulace výfukových plynů). Oba motory dostupné pro modely Volvo FL byly pečlivě zkonstruovány tak, aby splňovaly normu Euro 6 bez ztráty výkonu nebo momentu nebo výrazného zvýšení spotřeby paliva. Je to výhodné pro všechny strany. Pro řidiče i pro životní prostředí.

Přečtěte si více informací o motorech.


Motor D5K

D5K nebo D8K - konstrukce, které můžete důvěřovat.

Oba motory vozidla Volvo FL vyvinula a zkonstruovala společnost Volvo. Oba tyto motory se vyznačují výjimečným výkonem a točivým momentem, jakož i systémem dočišťování výfukových plynů, který splní i ty nejpřísnější normy. Motory jsou kromě toho vybaveny prvky, jako je odvětrávání klikové skříně s uzavřeným oběhem, minimalizace ztrát oleje, turbodmychadlo s proměnnou geometrií lopatek, které umožňuje změnit poměr účinnosti turba v závislosti na podmínkách.

Přečtěte si více o účinnosti motoru.


Ikona servisu

Servisní intervaly se nemění.

Norma Euro 6 toho od motorů a servisních pracovníků vyžaduje hodně. Striktní požadavky na emise však pro majitele vozidel Volvo FL nepovedou ke změnám servisních intervalů ve srovnání s předchozími právními předpisy. Požadavky na údržbu motorů vozidla Volvo FL Euro 6 se nemění.


I-Sync pro Volvo FL

I-Sync. Správný převod ve správný čas

Díky automatizované 6stupňové převodovce I-Sync vozidla Volvo FL (dostupná ve dvou variantách – pro motor D5K a D8K) budou pro vás pracovní úkoly ještě jednodušší. Převodovka I-Sync vám poskytne luxus při změně převodových stupňů bez potřeby používat spojkový pedál, díky čemuž bude provoz ve městě s častým rozjížděním a bržděním procházka růžovou zahradou. Přizpůsobeno pro městský rozvážkový provoz, optimalizováno pro vaše pohodlí.

Přečtěte si více informací o převodovce I-Sync.