Vstupte do komfortní zóny.

Řidič v pohodlí je dobrý řidič. Proto byla při vývoji všech částí interiéru modelu Volvo FM věnována maximální pozornost pracovním podmínkám řidičů. Od vstupu až k lůžku.

Užívejte si dokonalou polohu při řízení, množství moderních vymožeností a řízení jako u osobního auta.

To, co řidiči chtěli – přečtěte si rozhovor s designéry kabiny

Viditelnost modelu Volvo FM

Kabina s vyhlídkou.

Při projíždění hustou dopravou nebo těsnými ulicemi je dobrá viditelnost naprosto zásadní. Z kabiny modelu Volvo FM je viditelnost skvělá, protože kabina je posazena nízko na podvozku a čelní sklo je velké.


Elektrická sušička

Elektrická sušička

Hravě si poradí s mokrým oblečením, ručníky či botami. Možnost uchycení na horní lůžko nebo na stěnu kabiny. Sušička je energeticky úsporná a tichá a když ji zrovna nevyužíváte, můžete ji složit.


Nová, moderní a ergonomická palubní deska

Nová, moderní a ergonomická palubní deska

Nová, jemně tvarovaná palubní deska není přitažlivá pouze na pohled. Při návrhu byl důraz kladen na ergonomické a pohodlné provedení. Všechna tlačítka, přístroje a úložné prostory jsou umístěny na dosah ruky.


Zvukový systém

Univerzální zvukový systém

Ať už si přejete poslouchat cokoliv, zvukový systém je vám k dispozici. MP3, WMA či M4A z portálu iTunes? Z CD, paměti USB, iPodu nebo externího zvukového vstupu? Všechno jde. Prohlédněte si úplné technické parametry.


Sedadlo řidiče

Skvělá poloha

Každý řidič zná hodnotu dobrého sedadla. Sedadlo v novém modelu Volvo FM lze posouvat o 20 cm podélně a o 10 cm výškově. Navíc má nové čalounění a je pohodlnější než kdy předtím.


Dveře modelu Volvo FM

Pro potěchu oka.

Design interiéru modelu Volvo FM byl změněn. Pečlivým výběrem barev a materiálů jsme dosáhli klidného a atraktivního prostředí pro řidiče. Vyberte si ze tří různých variant provedení: robustní, dynamické a progresivní.


Úložné prostory v interiéru

Mnoho možností úložných prostorů.

Velké úložné prostory vpředu a pod lůžkem jsou doplněny několika šikovnými přihrádkami pro menší předměty. Jsou také k dispozici dvě nové úložné kapsy po stranách lůžka pro časopisy a jiné předměty.


Tlačítka na volantu

Vše na dosah ruky

Tlačítka ovládající tempomat, zvukový systém, telefon a zobrazení na displeji se nacházejí přímo na volantu, a tak z něj nemusíte vůbec spouštět ruce. A když si zvolíte kožené provedení, bude volant opravdu příjemný na dotek.


Osvětlení interiéru

Propracované osvětlení interiéru

O dokonalé osvětlení kabiny se starají výkonná a přitom úsporná světla. Všechny lze nastavit ve třech stupních svítivosti a všechny jsou rovněž vybaveny stmívačem. Jedete-li za tmy, stačí si osvětlení přepnout do červené barvy a nenamáhat si tak oči.


Elektronická klimatizace, ECC

ECC – elektronická klimatizace

Jednotka pro elektronické řízení klimatu se vám v kabině postará o ideální klima. Prostě si nastavte vyhovující teplotu.


Dobrou noc!
To, že trávíte noc v kabině, neznamená, že si nemůžete dopřát kvalitní spánek. Dolní lůžko je 70 cm široké, má pružinovou matraci o výšce 16 cm a tři různé typy tvrdosti.

Nepouštějte hluk zvenku dovnitř.
Kabiny Volvo jsou známé tím, že jsou dobře izolované. Nový model Volvo FM v tom není výjimkou. Díky novému odpružení se ke kabině nedostává tolik vibrací. Výsledkem je méně námahy pro váš sluch.

Skvěle nastavitelný volant.
Volant lze výškově nastavit v rozsahu 90 mm a lze jej naklánět v rozsahu 28 stupňů. Díky tomu si můžete najít dokonalou polohu pro řízení. Lze jej pohodlně řídit pedálem a snadno sklopit při vystupování nebo nastupování do kabiny.

Vždy čistá voda
Máte-li chuť na čistou vodu, nemusíte pro ni chodit daleko. Ve vnější části je umístěna 7litrová nádrž opatřená páčkou.
Elektrická parkovací brzda
Elektrická parkovací brzda je ovládaná jedním, pohodlně přístupným spínačem na palubní desce. Po vytažení klíče ze zapalování se automaticky aktivuje a při rozjezdu se pro změnu – s trochou pomoci od systému EBS – automaticky uvolní.

Elektronický klíč s dálkovým ovládáním
Víc než jen klíč. Dálkové zamykání a odemykání. Zapněte si světla, chcete-li se ke kabině dostat bezpečně. A pokud se ocitnete v nebezpečí, stačí stisknutím poplašného tlačítka spustit houkačku.

Soustředění pozornosti na cestu
S novým a intuitivním přístrojovým panelem přichází množství velmi moderních prvků. Díky nim se můžete lépe soustředit na to, co je důležité. Přečtěte si více informací o přístrojovém panelu.

Alcolock
Alkohol za volant nepatří. Proto se používá Alcolock - alkoholový zámek. Objednejte si ho pro svoje Volvo FM a dejte zákazníkům jasně najevo, že berete bezpečnost silničního provozu vážně.