Podvozek modelu Volvo FM

Vyvinuto pro řidiče a výrobce nástaveb.

Všestranný a s možností snadné výroby nástaveb – to jsou dvě z nejvíce oceňovaných kvalit modelu Volvo FM. Všechno je to díky podvozku, který je navržen pro snadnou a rychlou výrobu nástaveb.

Dynamika podvozku má také vliv na jízdní vlastnosti vozidla. U nového modelu Volvo FM jsou lepší než kdy předtím.

Přibližná výška podvozku
  • X-Low (tahač): 810 mm
  • Nízký: 850 mm
  • Střední: 900 mm
  • Vysoký: 1000 mm
Rozvory náprav
  • Tahač: 2,850 až 4,100 mm
  • Podvozek k dostavbě: 3,200 až 6,700 mm

Prohlédněte si úplné technické parametry podvozků.


Rozhraní pokynů pro montáž nástavby společnosti Volvo

Dejte výrobcům nástavby náskok.

Vozidla Volvo byla vždy u výrobců nástaveb populární. Některé šikovné prvky, například úchyty, různá provedení zadní části a systém Volvo Bodybuilder Instructions, jim šetří práci a čas. U nového modelu Volvo FM jsme rozšířili nabídku podvozků, aby bylo ještě snazší přizpůsobit vozidlo potřebám nástavby.

Přečtěte si více informací o rozhraní pro nástavby.

Jak vám mohou přípravy ve výrobě ušetřit čas a peníze – s Johanem Eknanderem

Jízdní vlastnosti světové třídy

Skvělé jízdní vlastnosti jsou standardem.

Nový model Volvo FM je postaven na stejné podvozkové platformě jako model Volvo FH. Výrazně jsme vylepšili systémy odpružení a stabilizátory, aby vozidlo mělo prvotřídní jízdní vlastnosti. Navíc máte k dispozici systém Volvo Dynamic Steering, který umožňuje kontrolu nad řízením zcela bez námahy při každé rychlosti.

Přečtěte si více informací o systému Volvo Dynamic Steering.

Niklas Fröjd vysvětluje, jak nová geometrie přináší jízdní vlastnosti podobné osobním vozidlům.

Zvedání dvojité nápravy

Zvednutá poháněná náprava = nižší spotřeba paliva. Představujeme funkci zvedání dvojité nápravy.

Své vozidlo s pohonem 8×4 můžete snadno proměnit na konfiguraci 6×2. Anebo přejít z konfigurace 6×4 na 4×2. Volvo FM je nyní dostupné také se zbrusu novým systémem zvedání dvojité nápravy. Jedná se o průlomovou funkci umožňující odpojení a zvednutí zadní poháněné nápravy v případě, že vozidlo není naloženo. Podobně jako u vlečené nápravy tím dojde k výraznému zlepšení poloměru otáčení a také ke snížení spotřeby paliva (až o 4 %) při jízdě bez nákladu.

Více informací o zvedání dvojité nápravy

Rozvržení podvozku Volvo FM, pohled shora

Určete si konstrukci podvozku sami.

Chcete uvézt tolik paliva, kolik je vůbec možné? Nebo vaše nástavba má zvlášť náročné požadavky? Žádný strach. Konstrukce podvozku nového modelu Volvo FM nabízí více možností než kdy dřív, takže je snadné najít řešení vyhovující vašim potřebám.

Přečtěte si více informací o konstrukci podvozku.

Volvo FM shodilo pár kilo

Volvo FM shodilo pár kilo.
Výsledkem je vyšší nákladová kapacita a nižší spotřeba paliva.

Zatímco hmotnost jiných vozidel se při plnění normy Euro 6 zvýšila, my jdeme opačným směrem. Optimalizace standardních parametrů (například u tahačů 4×2) přispěla ke značnému snížení hmotnosti vozidla. Nový model Volvo FM ve skutečnosti váží o 75 kg méně než jeho předchůdce splňující normu Euro 5. Výsledkem je větší nákladová kapacita a nižší spotřeba paliva.

Zjistěte, jak může snížení hmotnosti o 75 kg zvýšit nákladovou kapacitu o 225 kg.

10tunové zatížení přední nápravy

Vyšší zatížení náprav.
Větší rezerva.

Pokud pracujete s těžkými náklady, máme pro vás dobrou zprávu. Nový model Volvo FM je dimenzován pro ještě vyšší zatížení náprav. Například nové přední listové odpružení zvládne zatížení až 10 tun u jednoduché nápravy a 20 tun u dvojité přední nápravy. Tím se zvýší váš zisk a zjednoduší se manipulace s těžkým nebo nerovnoměrně rozloženým nákladem.

Konstruktéři vysvětlují, jak mohou silnější nápravy zvýšit vaši ziskovost.

10x4

Pětinápravová vozidla přímo z továrny.
Bez nutnosti dodatečné montáže.

Pětinápravové vozidlo si nyní můžete objednat přímo z továrny. V porovnání s dodatečnou montáží to přináší četné výhody. Zaprvé obdržíte vozidlo, které má úplné typové schválení. Zadruhé se jedná o rychlejší řešení a ušetříte si nákladnou rekonstrukci. A zatřetí se bude na vaše vozidlo vztahovat plná poprodejní záruka Volvo, což přispívá ke snížení celkových provozních nákladů.

Více informací o pětinápravových vozidlech