Nové čelní světlomety modelu Volvo FM

Skvělý výhled do budoucna.
A do zatáček.

Abyste byli na cestách v bezpečí, potřebujete dobré osvětlení. Čelní světlomety modelu Volvo FM byly vylepšeny a nyní mají následující prvky:

  • Vylepšené dálkové světlomety
  • Dynamické čelní světlomety
  • Zdokonalené statické rohové světlomety
  • Osvětlení okolí dveří
Výše je znázorněno srovnání kuželu světla se standardními halogenovými žárovkami.

Hlavní dálkové světlomety.

Pokud jezdíte v noci, Volvo FM vám bude velmi dobrým společníkem. Čelní světlomety osvětlují vozovku skutečně výrazným paprskem, takže budete mít vždy přehled o tom, co se děje před vámi. A stejně tak důležité je, že i ostatní účastníci provozu uvidí vás.

Dynamické čelní světlomety

Dynamické čelní světlomety.

Poprvé byly uvedeny v novém modelu Volvo FH a nyní jsou dostupné pro Volvo FM. Paprsek tlumených světel může sledovat profil cesty. Jakmile zatočíte, světla učiní totéž. Na mnoha úsecích tak budete mít mnohem lepší výhled.

Statické rohové světlomety

Statické rohové světlomety.

Když za tmy zpomalíte před zatáčkou, vstoupí do hry systém statických rohových světlometů. Po aktivaci směrového světla se zapne osvětlení bezprostředního okolí vozidla na straně odpovídající dané směrovce. Díky tomu snadněji uvidíte chodce či jiné méně chráněné účastníky silničního provozu.

Osvětlení okolí dveří

Osvětlení okolí dveří.

Pokud se k vozidlu vracíte v noci, stačí stisknout tlačítko na dálkovém ovládání. Okamžitě se rozsvítí interiérová i exteriérová světla, takže své vozidlo v řadě ostatních snadno najdete a při nastupování vám nebude hrozit nebezpečí.

Přepínání čelních světlometů

Automatické zapínání za soumraku a vypínání při rozbřesku.

Čelní světlomety lze nyní objednat s funkcí automatického zapínání. Ta funguje stejně jako u osobních automobilů – když snímače zjistí, že je třeba zapnout potkávací světla, systém to udělá za vás. A jakmile to světelné podmínky dovolí, automaticky opět přepne na světla pro denní svícení.

Detaily světlometů nového modelu Volvo FM
1. Postranní směrová světla

2. Dálková světla

3. Tlumená světla

4. Obrysová světla a světla denního svícení

5. Směrová světla

6. Přídavná světla
Prostor pro mlhovky, statické rohové světlomety nebo přídavné reflektory.