Volvo FMX

Volvo FMX je moderní vozidlo pro stavebnictví, které je plné inovativních řešení a revolučních funkcí.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 nebo 10×6

D11 nebo D13 (330 až 540 k)
Přední část modelu Volvo FMX

Jak může nárazník ovlivnit vaši provozuschopnost?

Na úzkých a temných místech v dolech nebo ve štěrkovišti můžete snadno do něčeho narazit a vozidlo poškodit. Proto je nutné, aby byly čelní světlomety chráněny. Nic nesmí poškodit olejovou vanu. Nárazníky musí odolat hrubému zacházení. A pokud se přece jen něco stane, nemělo by být nutné odvážet vozidlo do servisu. Prostě jeďte dál, jako kdyby se nic nestalo. Protože provozuschopnost má zásadní význam.

  Přečtěte si příběh o vylepšené robustnosti

Vedoucí návrhář exteriéru společnosti Volvo vysvětluje, proč vypadá právě takto


The sturdy bumper

Odolný nárazník.

Je vyrobený z tří ocelových segmentů a jeho montážní body jsou dobře viditelné. To ulehčuje výměnu poškozených součástek. Pokud tedy najedete do hromady, není to žádná tragédie. Možná si ani nevšimnete, že nárazník je poškozený. Ocelový nárazník je totiž pokryt silnou vrstvou polypropylenu, která se při poškození vrátí do původního tvaru.

Systém ochrany proti podjetí zepředu pro model Volvo FMX

Systém ochrany proti podjetí zepředu.

Přední dolní díl masky je vyroben jako skříňová konstrukce. Všechny součástky spolu interagují, takže konstrukce je velmi pevná a zároveň odolná při srážce s osobním autem. V našich testech ve společnosti Volvo se toto vozidlo dočkalo velmi hrubého zacházení. A nyní jsme přesvědčeni, že jde o nejrobustnější přední masku v oboru.

Spodní kryt motoru modelu Volvo FMX

Spodní kryt motoru.

Tento ochranný kryt pod motorem skutečně nedostal svůj název nadarmo. Má tloušťku 3 mm a nechrání pouze olejovou vanu, ale také hadice a chladič. Vše, co je při řízení v terénu zranitelné, je při jízdě vpřed i při couvání chráněno.

Spodní kryt motoru má také další výhodu: pokud pracujete ve velmi prašném prostředí, kryt redukuje víření prachu pod vozidlem.