Volvo FMX

Volvo FMX je moderní vozidlo pro stavebnictví, které je plné inovativních řešení a revolučních funkcí.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 nebo 10×6

D11 nebo D13 (330 až 540 k)

Optimalizovaná dolní linie. Má to své výhody.

V porovnání s klasickým listovým odpružením nabízí vzduchové odpružení řadu výhod. Zaručuje plynulejší jízdu v každém terénu. Díky tomu se vozidlo, náklad a především ani řidič nevystavují takové námaze. Součástí naší nabídky je rovněž vzduchové odpružení speciálně vyvinuté pro stavební vozidla, které nabízí velkou světlou výšku (alespoň 300 mm) a které je zároveň dostatečně odolné, aby zvládlo jízdu v náročném terénu.

Nyní je k dispozici také pro vozidla s poháněnou přední nápravou (4×4, 6×6, 8×6 a 10×6) používaná v těch nejnáročnějších podmínkách.

Zjistěte, pro jaký účel je vzduchové odpružení navrženo


Vzduchové odpružení GRAS-G2 s velkou světlou výškou


Optimalizované vytížení zadních náprav

Lepší trakce a vyšší průměrná rychlost

Díky vzduchovému odpružení je vytížení zadních náprav optimalizováno a výsledkem je lepší trakce. Řidič může v případě potřeby rozložení zatížení mezi nápravy upravit a dosáhnout ještě lepší trakce. Vzduchové odpružení snižuje přenos vibrací do vozidla a přináší větší pohodlí při řízení, zvlášť u prázdného vozidla. Přispívá také ke zvýšení průměrné rychlosti.

Pro poháněné přední nápravy

Pro ty nejextrémnější podmínky

Až donedávna platilo, že pokud jezdíte opravdu náročným terénem, musíte si zpravidla zvolit vozidlo s listovým odpružením. To se však nyní změnilo. Naše vzduchové odpružení si můžete objednat také ke konfiguracím s pohonem všech kol (4×4 a 6×6) i ke konfiguracím s poháněnou přední nápravou (8×6 a 10×6).

Stabilizátory uprostřed nápravy

Stabilizátory uprostřed nápravy

Díky vhodnému umístění stabilizátoru působí na podvozek méně torzních sil a vozidlo má lepší stabilitu proti převrácení. Přispívá to také k velké světlé výšce.

Vzduchové měchy nad nápravou

Vzduchové měchy namontované nad nápravou

Vzduchové měchy jsou lépe chráněny a jejich nová poloha přispívá k větší světlé výšce. To stejné platí pro všechny ostatní součástky.

Vzduchové odpružení v oblasti zadních pneumatik

Vzduchové odpružení

Vzduchové odpružení přináší vynikající jízdní pohodlí a umožňuje změnu světlé výšky. Mimo oblast zadních pneumatik se nenachází žádné součásti odpružení (u pneumatik 315/80 R22,5). To usnadňuje adaptaci podvozku pro použití například při transportu asfaltu nebo používání jako sklápěče.


Dostupné konfigurace

Typ Nápravy Zatížení nápravy / zdvojené nápravy Redukce Vlečené/tlačené nápravy
Jednoduchá
RAD-G2 4×2, 4×4 13 t Jednoduchá/kolová
Dvojitá náprava
RADD-G2 6×4, 6×6, 8×4, 8×6 21/23/26 t Jednoduchá/kolová
Trojitá náprava
RADDT-G2 8×4, 10×4, 10×6 27/33/36 t Jednoduchá/kolová Vlečená náprava (řízená)