Volvo FMX

Volvo FMX je moderní vozidlo pro stavebnictví, které je plné inovativních řešení a revolučních funkcí.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4 nebo 8×6

D11 nebo D13 (330 až 540 k)
Volvo FMX I-shift
Zvedněte ruku pro pohon všech kol s převodovkou
I-Shift

Až dosud bylo při objednání modelu Volvo FMX s poháněnou přední nápravou nutné vybrat si mezi ruční převodovkou a automatickou převodovkou Powertronic. Díky nejnovějším úpravám je však nyní pro všechna vozidla s poháněnou přední nápravou k dispozici převodovka I-Shift.

Zákazníci si mohou objednat konfigurace 4×4, 6×6 nebo 8×6 s upravenou automatizovanou převodovkou Volvo I-Shift. Potom si mohou kdykoliv vybrat ruční nebo automatické řazení. K tomu, aby byla inteligentní převodovka kompatibilní s poháněnými předními nápravami, byly potřeba pouze malé úpravy. Astrid Drewsen je produktová manažerka zodpovědná za rozšiřující se nabídku, do které patří i hnací ústrojí D11 a D13.

Všude tam, kde je riziko uvíznutí

Proč je to potřeba

„Znamená to, že model Volvo FMX si poradí s obtížným a kopcovitým terénem v pohodě a s hospodárným využitím paliva spojeným s naší nejoblíbenější převodovkou. To je zvlášť důležité v náročných podmínkách a tam, kde je potřeba hodně manévrovat. Řidič si tak může trochu odpočinout a nechat převodovku I-Shift udělat kousek práce za něj. Zároveň je tak jisté, že spotřeba paliva bude nejmenší možná,“ vysvětluje Astrid Drewsen.

Převodovka I-Shift

Rychle a plynule

Převodovka I-Shift je už teď u řidičů velmi oblíbená, protože řadí rychle a plynule. Je tak chytrá, že ví, kdy přesně přeřadit. Lepší jízdní vlastnosti ale nejsou jedinou výhodou; jemné řazení také vystavuje hnací ústrojí a pneumatiky menší námaze, což snižuje náklady na údržbu.

To nejlepší z obou technologií

„Máte také vždycky možnost použít ruční řazení – třeba tehdy, kdy si chcete být naprosto jistí, že na kluzkém úseku zůstanete ve stejném rychlostním stupni. Pro extrémní podmínky je samozřejmě nadále k dispozici převodovka Powertronic a ruční řazení. Pro obecné stavební práce je ale tato převodovka ideální. Nabízí to nejlepší z obou technologií pro řidiče i provozovatele,“ říká Astrid Drewsen.

Optimální program

Díky tomu, že ji lze přizpůsobit způsobu řízení vozidla, je převodovka I-Shift ideální pro stavební práce na silnicích i v terénu. Program pro stavební účely pro převodovku I-Shift mimo jiné nabízí různé režimy, například P+ pro špatné silnice. To zajišťuje, že řazení se provádí při vyšších otáčkách. Možnosti programu pro stavební účely lze také zkombinovat s možnostmi pro šetření paliva. I-See lze tedy použít kdykoliv, kdy je vozidlo na cestě.

Astrid Drewsen

Kde a kdy?

„Model Volvo FMX v konfiguraci 8×6 s převodovkou I-Shift je perfektní pro stavbu a údržbu silnic nebo pro jakékoliv jiné situace, ve kterých je obtížné dostat vozidlo na pracoviště.“

Astrid Drewsen shrnuje nové partnerství mezi převodovkou I-Shift a poháněnými předními nápravami: „Oceníte to všude tam, kde je riziko, že uvíznete, a při neustálé práci se spojkou a rychlostní pákou.“

Zjistěte více informací o převodovce I-Shift a softwarových konfiguracích

9
I-Shift