Volvo FMX

Volvo FMX je moderní vozidlo pro stavebnictví, které je plné inovativních řešení a revolučních funkcí.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 nebo 10×6

D11 nebo D13 (330 až 540 k)
Volvo FMX I-shift
Převodovka I-Shift pro extrémní podmínky

Extrémní podmínky až donedávna znamenaly, že si musíte vybrat mezi manuální převodovkou a převodovkou Powertronic. Nyní však byla převodovka I-Shift zesílena a přepracována tak, aby odolala i těm nejnáročnějším podmínkám. Navíc je dostupná pro všechny konfigurace náprav, včetně konfigurací s poháněnou přední nápravou.

Díky zesílení samotné převodovky a úpravám řadicího softwaru je nyní převodovka I-Shift vhodná i do těch nejkopcovitějších a nejnáročnějších terénů. Vzhledem k tomu, že převodovka I-Shift je k dispozici také pro vozidla s poháněnou přední nápravou (4×4, 6×6, 8×6 a nově i 10×6), můžete inteligentní převodovku využívat prakticky pro jakoukoliv práci. Astrid Drewsenová je produktová manažerka zodpovědná za rozšiřující se nabídku, do které patří i hnací ústrojí D11 a D13.

Všude tam, kde je riziko uvíznutí

Proč je to potřeba

„Znamená to, že model Volvo FMX si poradí s obtížným a kopcovitým terénem v pohodě a s hospodárným využitím paliva spojeným s naší nejoblíbenější převodovkou. To je zvlášť důležité v náročných podmínkách a tam, kde je potřeba hodně manévrovat. Řidič si tak může trochu odpočinout a nechat převodovku I-Shift udělat kousek práce za něj. Zároveň je tak jisté, že spotřeba paliva bude nejmenší možná,“ vysvětluje Astrid Drewsen.

Převodovka I-Shift

Rychle a plynule

Převodovka I-Shift je už teď u řidičů velmi oblíbená, protože řadí rychle a plynule. Je tak chytrá, že ví, kdy přesně přeřadit. Lepší jízdní vlastnosti ale nejsou jedinou výhodou; jemné řazení také vystavuje hnací ústrojí a pneumatiky menší námaze, což snižuje náklady na údržbu.

To nejlepší z obou technologií

„Vždy máte navíc možnost použít ruční řazení – třeba tehdy, když si chcete být naprosto jistí, že na kluzkém úseku zůstane zařazen stejný rychlostní stupeň. Pro extrémní podmínky je samozřejmě nadále k dispozici převodovka Powertronic i ruční řazení. Nicméně pro naprostou většinu stavebních prací je převodovka I-Shift ideální volbou. Spojuje v sobě totiž to nejlepší z obou technologií – pro řidiče i přepravce,“ říká Astrid Drewsen.

Optimální program

Díky tomu, že ji lze přizpůsobit způsobu řízení vozidla, je převodovka I-Shift ideální pro stavební práce na silnicích i v terénu. Program pro stavební účely pro převodovku I-Shift mimo jiné nabízí různé režimy, například P+ pro špatné silnice. To zajišťuje, že řazení se provádí při vyšších otáčkách. Možnosti programu pro stavební účely lze také zkombinovat s možnostmi pro šetření paliva. I-See lze tedy použít kdykoliv, kdy je vozidlo na cestě.

Astrid Drewsen

Kde a kdy?

„Model Volvo FMX v konfiguraci 8×6 s převodovkou I-Shift je perfektní pro stavbu a údržbu silnic nebo pro jakékoliv jiné situace, ve kterých je obtížné dostat vozidlo na pracoviště.“

Astrid Drewsen shrnuje nové partnerství mezi převodovkou I-Shift a poháněnými předními nápravami: „Oceníte to všude tam, kde je riziko, že uvíznete, a při neustálé práci se spojkou a rychlostní pákou.“

Zjistěte více informací o převodovce I-Shift a softwarových konfiguracích

9
I-Shift