Teie isiklik sõiduabi

Lubage esitleda ACC-süsteemi (Adaptive Cruise Control, adaptiivne kiirushoidik) - üht edumeelsemat meie uutest pardasüsteemidest - mis on välja töötatud stressitegurite vähendamiseks ning mis suurendab teie kui juhi sõidumugavusi uute arukate elektroonikaseadmete abil.

ACC on süsteem, mis kontrollib andurite abil, kas teie veoauto eesliikuvale sõidukile mitte liiga lähedale ei jõua. Sõiduki kiirust eeskulgeva liikluse suhtes kohandatakse mootori toite vähendamise ning kestuspiduri ja mootorpiduri rakendamise teel. Kui kestuspidur ja mootorpidur pole võimelised piisavalt pidurdama, et vältida auto liigset lähenemist eesliikuvale sõidukile, siis antakse juhile hoiatus, mis lubab tal endal veoki pidureile vajutada. See vähendab juhi tegevusest tulenevate võimalike õnnetuste riski.

On olemas ka mägistardi nuppfunktsioon, mis võimaldab juhil hoida pidurisurvet, viies samal ajal jala piduripedaalilt gaasile, ning alustada sõitu mäest üles. See pole mitte ainult mugav ja mõnus, vaid suurendab ka ohutust.

ACC on osutunud eriti kasulikuks kaugsõitudel, kus tuleb tihti sõita magistraal- ja kiirteedel ning kus ei õnnestu vältida mitmesuguseid stressitegureid. ACC on ka esimeseks sammuks arendustöös, mida me firmas Volvo Trucks nimetame ohutu vahemaa säilitamiseks (Safe distance retention). Praegu on juba käsile võetud järgmised etapid.