Valige, seadistage ja survestage oma järgmine suur sääst

Volvo viis läbi katsed ja mõõtis kütusesäästu potentsiaali õigete ja korralikult survestatud rehvide ning õige seadistusega ratastel ja sildadel. Need kolm meedet koos rakendatuna võivad koormaga haagist vedava veoki kütusekulu vähendada isegi 6% võrra. Enamgi veel – paistab, et enamikul veoettevõtjatel on üht-teist võita. Uuringud näitavad, et igast kolmest Euroopa veokist kahel on vale seadistusega sillad ja rattad.

every drop counts

ME SÕITSIME 1000 KM, ET ESITADA FAKTID 
Kaks ühesugust Volvo FH 4x2 veokit, jõuallikaks 500-hobujõuline 13-liitrine Euro 5 mootor, vedasid kahe nädaal jooksul kolmeteljelisi haagiseid ja 40-tonnist veost mööda Rootsi katseradu. Üks optimeeritud rataste ja rehvide seadistusega, teine aga mitmete ebaõigete seadistustega. Pärast tuhandet kilomeetrit ja kõrgtehnoloogilist jälgimist on meil tulemused käes.

Õige rehvi valik võib kütusekulu vähendada tervelt 11% võrra. Õige seadistusega sillad ja rattad võivad säästa veel 2,5%. Õige rehvirõhk vähendab kütusekulu veel 1% võrra, nii et kogu potentsiaalne kütusesääst on 6%. Need faktid vaevalt üllatavad, kui kuulete, et üks kolmandik sõiduki kütusesäästlikkusest tuleneb rehvidest.
every drop counts

VÄHEM KULUTATUD KÜTUST, VÄIKSEM KESKKONNAMÕJU

1% kütusekulu sääst tänu optimeeritud rehviseadistusele tähendab 1% võrra säästetud süsinikuheidet. Nii tagab optimaalne rehviseadistus veoettevõtjale väiksema kütusearve ja lisaks ka väiksema süsiniku jalajälje.

RATASTE JA REHVIDE SEADISTAMINE KÜTUSESÄÄSTLIKKUSE NIMEL
Et neid uusi fakte parimal viisil ära kasutada, valmistuvad rohkem kui tuhat Volvo hooldustöökoda parandama veoettevõtjate olukorda kogu maailmas. See tähendab klientidele rääkimist, kuidas nende rataste seadistust saab parandada enne kui näeme vale seadistusega sildade tunnuseid (nt ebaühtlaselt kulunud rehviturvis). Ainult siis saame aidata maksimeerida igapäevast kütusesäästlikkust.


“Me ei rahuldu kütusesäästlike mootorite ehitamisega, vaid otsime võimalusi kütusekulu vähendamiseks kogu veoki kasutuskestuse jooksul. Selleks peame olema aktiivsed ka pärast veoki tarnimist kliendile.
Katse annab usaldusväärse tõenduse, kui palju kütust saab säästa ning selle teadmise jagamine aitab meil tagada klientidele madalaimad kasutuskulud.“

Arne-Helge Andreassen, Volvo Trucksi järelturg ja jaemüük