Volvo FE Hybrid

Pidevalt heitmeid vähendamas

Viimase 20 aastaga on Volvo Trucks suutnud vähendada lämmastikoksiidide ja osakeste heitmeid uutest veokitest vastavalt 75 ja 85 protsenti. Kuid me ei ole veel lõpetanud. Volvo FE Hybrid on meie esimene paralleelne hübriid. Kusjuures elektrirežiimis saab sellega sõita täiesti heitmevabalt. Ja kui võtate arvesse ka diiselmootorit, siis saab süsinikdioksiidi heitmeid vähendada ikkagi kuni 30%.


Süsinikdioksiidivabad veod

Süsinikdioksiidivabad veod

Volvo FE Hybridis kasutatav diiselmootor suudab töötada ka taastuva biokütusega. Tänu sellele on veoteenus täiesti süsihappegaasivaba, sillutades teed säästvale transpordile.

Vaikuse hääl

Vaikuse hääl

Volvo FE Hybridi veokiga kiirendades ja tühikäigul sõites väheneb müratase kuni 50 protsenti. Elektrirežiimis on Volvo FE Hybrid peaaegu täiesti vaikne. Seetõttu sobib veok ideaalselt prügiveoks ja teisteks linnasisesteks vedudeks, kus veokitest tingitud müra vähendamine on oluline.

Heitmenormidele

Heitmenormidele vastav

Veokite heitgaasinormid määravad kindlaks ELi liikmesriikides müüdavate uute veokite heitgaaside lubatava taseme. Euro 5 standard tähendab, et veokite diiselmootor võib välja paisata maksimaalselt 2,0 grammi lämmastikoksiidi (NOX) kWh kohta ja 0,02 grammi tahkeid osakesi (PM) kWh kohta. Teie Volvo FE Hybridi 7-liitrine diiselmootor vastab nendele normidele.