Volvo FM MethaneDiesel

Ainulaadne gaasil töötav veok

Me tunnistame, et Volvo Trucks on osa meie ees seisvatest keskkonnaprobleemidest. Kuid me usume samuti, et Volvo Trucks on osa nende lahendusest. Volvo FM MethaneDiesel on üks meie veokeid, millel on selgepiiriline keskkonnaprofiil. Võrreldes tavapäraste maagaasil töötavate veokitega on see 30–40% suurema energiatõhususega ja umbes 25% väiksema kütusekuluga.


Andmed ja joonised

300 000 km
34 l / 100 km
Euro 5
Sertifitseeritud kütus B0 % LNG

Demonteerimise juhend Jah
Plasti ja kummi märgistamine Jah
Materjalid
Tootmine:
- energia (MWh)
- vesi (m3)
- ohtlikud jäätmed (kg)

108
328
146
Kasvuhoonegaaside mõju elutsükli jooksul (CO2 ekvivalenti) 266
Elutsükli hindamine Jah
ISO 14001 sertifikaat (tootmine, arendus jne) Jah


Valmistatud süsihappegaasivabas tehases

Valmistatud süsihappegaasivabas tehases

Me jälgime säästlikkust veoki kogu eluea jooksul – alates koosteliinist kuni ringlussevõtuni. Aastal 2007 oli Volvo Trucks esimene veokitootja maailmas, kes esitles süsihappegaasivaba tehast. Täna on mitmed meie tehastest süsihappegaasivabad ja kõik neist püüavad fossiilkütuste asemel kasutada selliseid taastuvenergiaallikaid nagu päike, tuul, vesi ja biomass. See tähendab, et teie Volvo FM MethaneDiesel on ehitatud peaaegu ilma süsinikdioksiidi heite mõjuta keskkonnale.

Kõige enam loeb teadlik juhtimine

Kõige enam loeb teadlik juhtimine

Mis heitgaaside vähendamisse puutub, siis on fakt, et umbes 90 protsenti veoki põhjustatud keskkonnamõjust tekib veoki kasutamise jooksul. See on karm tõde. Kuid hea uudis on see, et Volvo Trucks saab teid selle mõju vähendamisel palju aidata. Ja et enamik sellest puudutab kütusesäästu, siis on asjal ka rahaline kasu. Lisateabe saamiseks võtke palun ühendust kohaliku edasimüüjaga.

90% teie Volvo FM MethaneDiesel’ist on ringlussevõetav

Volvo Trucks veereb edasi

90 protsenti teie Volvo FM MethaneDiesel’ist on ringlussevõetav. See on võimalik seetõttu, et Volvo Trucks märgistab kõik pisidetailid, mis võimaldab nende mugavat kindlakstegemist ja demonteerimist. Ja selleks, et teie Volvo FM MethaneDiesel’it saaks ringlusse võtta ja taaskasutada, remondib Volvo Trucks kasutatud osi, pakub demonteerimisjuhendeid ja kasutab demonteerimistehaseid.


Arvutage oma jalajälg

Arvutage oma jalajälg

Volvo Trucksi veebipõhine rakendus Ökoloogilise jalajälje arvutamine sisaldab hulgaliselt teavet teie Volvo FM MethaneDiesel’i kogu elutsükli vältel keskkonda mõjutavate tegurite kohta. Samuti saate selle abil teada, kui palju mõjutab teie konkreetne veok – või veokipark – keskkonda, ja see võimaldab teil võrrelda oma tulemusi teiste veokite andmetega.