Volvo FMX

Volvo FMX on kaasaegne ehitusveok, mis on täis uuenduslikke lahendusi ja enneolematuid funktsioone.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 või 10×6

D11 või D13 (330–540 hj)
Veokijuhi abisüsteemid Volvo FMX-is

Isegi esmajärguline juht võib teel olles tuge vajada.

Ehitusveod tähendavad tihti sõitmist vaheldumisi kruusakaevandustes ja avalikel teedel. Avalikel teedel võib koostöö teiste teekasutajatega osutuda keeruliseks. Ja kruusakaevandusel on oma väljakutsed. Niisiis võite saada tuge juhi abisüsteemidest.


Autorongi sirgestuspidur.

Teatud olukordades, näiteks libedal teel pööramisel või allamäge sõitmisel, on haagisel kalduvus sattuda külglibisemisemisse ja veoki suhtes ohtlikult risti pöörduda. Autorongi sirgestuspidur on Volvo uus rakendus, mis on välja töötatud sellise olukorra vältimiseks. Haagise pulseeriva pidurdamisega tõmmatakse autorong sirgeks ja oht väheneb. Süsteem rakendub ohuolukordades automaatselt kiirusel kuni 50 km/h.  Sirgestuspidur on nüüd saadaval nii madelveokitele kui ka vedukitele.

Juhi valvsusabi

Juhi valvsusabi on intelligentne süsteem, mis jälgib teie sõidustiili. Kui see erineb tavalisest ja viitab väsimusele, hoiatatakse teid helisignaali ja ekraanile ilmuva sõnumiga, mis soovitab puhata.

Avariipidurduse signaali süsteem.

Eriti jõulise piduripedaalile vajutamise korral hakkavad pidurituled kiiresti vilkuma, hoiatades täiendavalt teie taga liikuvate sõidukite juhte. Lihtne moodus vältida tagant otsasõite, millel võivad olla traagilised tagajärjed ja mis võivad tekitada surmavaid vigastusi.

Adaptiivne kiirushoidik + kokkupõrke hoiatussüsteem.

Püsige rahulikult liiklusvoos. Radaranduriga varustatud adaptiivne kiirushoidik (ACC) hoiab ees liikuva sõidukiga ohutut pikivahet, juhtides nii gaasipedaali kui kõigi olemasolevate pidurite tööd. Kokkupõrkeohu tekkimisel kuvatakse hoiatustuled esiklaasile.

Sõiduraja vahetuse abisüsteem.

Kõrvalistujapoolse külje pimealas veoki vahetus läheduses (kõrvalrajal) võivad teised liiklejad jääda veokijuhile märkamatuks. Sõiduraja vahetuse abisüsteemi radar kontrollib seda ala suunatule sisselülitamise korral. Kui ala veoki kõrval ei ole tühi, annab süsteem juhile hoiatussignaali ja peeglil olev märgutuli hakkab vilkuma.

Elektrooniline stabiilsussüsteem.

Elektrooniline stabiilsussüsteem (ESP) rakendab pidureid igale rattale eraldi ja tagab seega kogu autorongi stabiilsuse, välistades veoki ja haagise nn käärimineku, veoki üle katuse rullumise ja haagise pendeldamise. ESP on saadaval nii vedukite kui ka madelveokite jaoks.


Aktiivse ohutuse pakett

Adaptiivne kiirushoidik esikokkupõrke hoiatussüsteemi ja avariipidurdusfunktsiooniga
Sõiduraja vahetuse abisüsteem
Juhi valvsusabi