Volvo FMX

Volvo FMX on kaasaegne ehitusveok, mis on täis uuenduslikke lahendusi ja enneolematuid funktsioone.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4 või 8×6

D11 või D13 (330–540 hj)
Volvo FMX-i I-shift
Tõstke käsi I-Shifti käigukastiga täisveo eest

Kuni tänaseni tähendas vedava esiteljega Volvo FMX-i tellimine seda, et valida tuli käsikäigukasti ja automaatse Powertronicu käigukasti vahel. Kuid tänu hiljutistele uuendustele on nüüd kõikidele vedava esiteljega sõidukitele võimalik tellida ka I-Shifti käigukast.

Täiustatud I-Shifti käigukast võimaldab nüüd klientidel tellida automaatne I-Shift nii 4×4, 6×6 kui ka 8×6 konfiguratsioonide jaoks. Selle abil saavad nad igal ajal valida käsitsi juhitava või automaatse käiguvahetuse vahel. Selleks, et arukas käigukast sobiks kokku vedava esiteljega, tuli teha vaid paar pisemat muudatust. Astrid Drewsen on tootejuht, kes vastutab laiendatud pakkumuse eest, kuhu kuuluvad nii D11 kui ka D13 jõuülekanded.

Kui on oht kinni jääda

Milleks see on vajalik

„See tähendab, et Volvo FMX suudab tulla toime karmi ja künkliku maastikuga, tagades samas meie kõige populaarsema käigukasti mugavuse ja kütusesäästlikkuse. See on eriti oluline rasketes tingimustes ja palju manööverdamist nõudvate ülesannete täitmisel. See võimaldab juhil veidi puhata ning lasta I-Shiftil osa tööst ära teha. Samal ajal tagab see ka võimalikult väikese kütusekulu,“ selgitab Astrid Drewsen.

I-Shifti käigukast

Kiiresti ja sujuvalt

Kuna I-Shift käigukast vahetab käike kiirelt ja sujuvalt, on see juba praegu juhtide seas äärmiselt populaarne. See on ka piisavalt tark, et teada, millal mõni käik vahele jätta. Peale juhitavuse on sel ka teisi eeliseid: selle sujuvus kulutab vähem jõuülekannet ja kumme, minimeerides seega hoolduskulusid.

Parim mõlemas valdkonnas

„Loomulikult on alati võimalik ka käsitsirežiimile lülituda – näiteks siis, kui soovite mõne libeda koha kindlasti sama käiguga läbida. Kõige ekstreemsemate tingimuste jaoks on endiselt saadaval ka Powertronicu käigukast ja käsilülituskäigukast. Üldiste ehitusvedude jaoks on I-Shift aga ideaalne valik. See on mõlemas valdkonnas parim nii veokijuhi kui ka -omaniku jaoks,“ ütleb Astrid Drewsen.

Optimaalne programm

Et I-Shifti käigukasti saab seadistada vastavalt konkreetse veoki vajadustele, on see ehitusülesanneteks ideaalne nii teedel kui maastikul. Näiteks on ehitustöödeks kohandatud I-Shiftil võimalik valida halbade teeolude jaoks mõeldud P+ programm. See tagab, et käiguvahetusi sooritatakse kõrgematel pööretel. Ehitusvedude spetsiifikat on võimalik kombineerida ka kütusesäästuga. Nii saab teel sõites kasutada ka I-See’d.

Astrid Drewsen

Kus ja millal?

„I-Shifti käigukastiga 8×6 Volvo FMX on ideaalne teede ehitamiseks ja hooldamiseks või mistahes muul juhul, kui veokiga on keeruline töökohta pääseda.“

Astrid Drewsen võtab uue I-Shifti ja vedavate esitelgede kombinatsiooni kokku: „Seda hinnatakse siis, kui on oht kinni jääda ning pidevalt tuleb siduri ja käigukangiga töötada.“

Tutvuge I-Shifti ja tarkvara võimalustega siin

9
I-Shift