Volvo FMX

Volvo FMX on kaasaegne ehitusveok, mis on täis uuenduslikke lahendusi ja enneolematuid funktsioone.

4×2, 4×4, 6×2, 6×4, 6×6, 8×2, 8×4, 8×6, 10×4 või 10×6

D11 või D13 (330–540 hj)

Raskete tingimuste jaoks konstrueeritud raam.

Uus Volvo FMX on konstrueeritud vaid ühel eesmärgil – saada parim ehitusveok. Sellepärast oleme konstrueerinud veermiku, mis peab aasta aasta järel vastu ka kõige raskemates sõiduoludes ja kõige raskema koormaga.

Ehitusveokid ei piirdu aga raskete koormate ja keerukal maastikul sõitmisega. Seepärast on Volvo FMX-il lai valik selliseid erinevaid nutikaid veermikuomadusi, nagu tridemtelg, automaatne veojõukontrollisüsteem ja õhkvedrustus, mis tagavad suurema kütusesäästu ja parima sõidumugavuse.

Raami kõrgused, ligikaudselt

  • Keskmine: 900 mm
  • Kõrge: 1000 mm
  • Eriti kõrge: 1200 mm
  • Ülikõrge: 1240 mm

Teljevahed

  • Veduk: 3000–4100 mm
  • Madelveok: 3200–6700 mm

Vaadake raami täielikke tehnilisi andmeidVolvo FMX-i tagumine õhkvedrustus

Tagumine õhkvedrustus. Nüüd ka täisveo jaoks.

Enamus ehitusveokeid sõidab vähemalt poole ajast ilma koormata. Tavaliselt kujutab see endast raputavat sõitu ja veermiku kaudu edasikanduvat suurt vibratsiooni. Õhkvedrustusega on teisiti. See tagab ühtlase ja mugava sõidu, säästes juhti, veokit ja koormat asjatu kulumise eest. Meie õhkvedrustus on spetsiaalselt loodud ehitusveokite jaoks ja nüüd saadaval ka konfiguratsioonide 4×4, 6×6, 8×6 ning 10×6 jaoks.

Täiendav teave ehitusveokite õhkvedrustuse kohta

Lugege asjatundja selgitust uue õhkvedrustuse kohta

Volvo FMX-i uus vedav esitelg

Vedav esitelg. Aga ainult siis, kui seda vaja.

Kui sõidate raskel maastikul, on teil ilmselt vaja vedava esitelje või täisveoga veokit. Automaatne veojõukontrollisüsteem (ATC) on uus revolutsiooniline funktsioon, mis lülitab esitelje automaatselt sisse, kuid ainult siis, kui see on vajalik. Teie käsutuses on alati vajalik veojõud, et vältida kinnijäämist. Kõige olulisem on aga, et kui see ei ole sisselülitatud, säästate pidevalt sisselülitatud vedava esiteljega võrreldes kuni 2% kütust. ATC on konfiguratsioonide 4×4, 6×6, 8×6 ja 10×6 standardvarustuses.

Täpsem teave automaatse veojõukontrollisüsteemi kohta

Lugege asjatundja selgitust uue vedava esitelje kohta

Tandemtelje tõstmine

Tõstetud vedav telg – väiksem kütusekulu.
Tandemtelje tõstmise tutvustus.

Muutke konfiguratsioon 8×4 konfiguratsiooniks 6×2. Või konfiguratsioon 6×4 konfiguratsiooniks 4×2. Volvo FMX on nüüd saadaval uhiuue tandemtelje tõstmisfunktsiooniga, revolutsioonilise omadusega, mis võimaldab ilma koormata sõitmisel lülitada välja kõige tagumise vedava telje ja tõsta see üles. Nagu eesmise abitelje tõstmine, parandab ka see oluliselt pöörderaadiust ja vähendab koormata sõitmisel kütusekulu kuni 4%.

Täpsem teave tandemtelje tõstmise kohta

Esitelje suurem kandevõime

Kaks lisatonni esitelgedel. Igal reisil.

Kui soovite olla tulemuslik, on vähe sama olulisi asju kui kandevõime ja iga lisatonn suurendab kasumimarginaali. Eriti juhul, kui töötate suletud alal, kus on lubatud veokit koormata kuni selle tehniliste piirideni. Suurendasime kahe esiteljega veoki esivedrustuse kandevõimet 18 tonnilt 20 tonnini. Vedav esitelg suudab nüüd kanda kuni 10 tonnist koormust.

Volvo FMX-i pööratavad mitmikteljed

Tridemtelg.
Väiksem pöörderaadius, parem kütusesäästlikkus.

Võrreldes kahe esiteljega, mis on tavaline ehitusveokite korral, vähendab tridemtelg oluliselt veoki pöörderaadiust. Valige abitelg veotelje taga või ees (või mõlemad konfiguratsioonis 8×2). Mõlemaid juhitakse hüdrauliliselt ja need saab ilma koormata sõites üles tõsta, säästes kütust ning vältides rehvide asjatut kulumist. Tridemtelgede lubatud koormus on kuni 36 tonni. See võimaldab konfiguratsiooni 10×4 korral kasutada autorongi täismassiga kuni 56 tonni. 

Täpsem teave tridemtelje eeliste kohta

Tootejuht Peter Frleta aja ja raha säästmisest Tridem-teljega

5-teljeline Volvo FMX

Viis telge tehasest. Ei ole vaja hiljem paigaldada.

Saame nüüd pakkuda 5 teljega veokeid otse tehasest. Telje hilisema paigaldamisega võrreldes on eeliseid palju. Saate veoki koos täieliku tüübikinnitusega. Saate selle kiiremini kätte ja väldite kulukaid ümberehitustöid. Saate ka täieliku garantii ja Volvo müügijärgse tugiteenuse, mis pikemas perspektiivis vähendab tegevuskulusid. Valige konfiguratsioonide 10×4 ja 10×6 vahel (vedava esiteljega).

Täpsem teave viieteljeliste veokite kohta
EBS trummelpidurite jaoks

EBS. Nüüd ka trummelpidurite jaoks.

Uusim lisa meie pidurite valikus tagab, et trummelpidureid valides ei pea pidurite suhtes kompromissi tegema. Elektrooniliselt juhitav pidurisüsteem (EBS) annab tavasüsteemiga võrreldes suure hulga eeliseid, pakkudes oluliselt paremat reageerimist, pidurdusvõimet ja pidurdustunnetust. Peale selle on kasutusel palju selliseid kasulikke omadusi, nagu kombineeritud pidurdamine (kus lisapidurid toetavad sõidupidureid), mägistardi abisüsteem ja paigaltvõtmise juhtrežiim (kus pidurid töötavad koos I-Shiftiga). EBS on saadaval valitud teljekonfiguratsioonide ja raamikõrguste jaoks.

Paindlik raamilahendus

Volvo FMX-i veduki raamikomponentide paigutus

Akukast vasakul (BBOX-L)
Nihutatud eelmise versiooniga võrreldes 300 mm ettepoole. Vedukite korral annab see 100–120 l täiendavat kütusevaru.

Akukast taga (BBOX-EF)
Paikneb tagaosas raamitalade vahel. Vedukitel valikvarustuses.

AdBlue paak
Vedukitel saab 50-liitrise AdBlue paagi paigaldada raami peale, kabiini taha. See võimaldab suuremat kütusevaru (ADTP-BC).

Suruõhumoodul (APM)
Suruõhumoodul (APM) paikneb raamitalade vahel seespool, et jätta rohkem ruumi raami väliskülgedele paigaldatava varustuse (nt kütusepaagid) jaoks.


Volvo FMX-i madelveoki raamikomponentide paigutus

Vaba ruum raamil
Raami komponente saab nihutada tahapoole, et jätta kabiini taha raamile ruumi tõstuki tugijalgade või muude lisaseadmete jaoks. (FAA10 korral u 500 mm), (FAA20 korral u 600 mm).

Aukuderida raamil pealisehitise paigaldajale
Ülemine aukuderida on ette nähtud pealisehitise paigaldamiseks. Ülemisse ritta kinnitatud kronsteinid on nihutuse ja 8 mm vaheseibidega. Neete ei ole kasutatud.

Tõstuki paigaldusvalmidus
Kabiinitaguse tõstuki kinnitusplaadid saab tellida tehasest raamile paigaldatuna.

Õhkvedrustus koos lühikese tagaülendiga
Tagaülend on lühem tänu uue konstruktsiooniga ettepoole kinnitatud põikstabilisaatorile. See on eeliseks ehitusrakenduste korral ning lihtsustab asfaldilaoturite ja pealisehitiste paigaldamist.