Volvo FH16 ðassii vedrustus

Vedrustus

Volvo ECS (elektrooniliselt juhitav vedrustus) pakub Teile suurepärast sõidumugavust ja kaitseb Teie veost. Süsteem reguleerib ennast automaatselt nii, et veoki kõrgus jääb konstantseks ja ebaühtlaselt jaotatud koormused kompenseeritakse.

Kõrgust saab muuta ka käsitsi, mis kergendab veoki kõrguse kohandamist laadimisplatvormi kõrgusega. Süsteemi on võimalik programmeerida laadimisplatvormi erinevate kõrguste kasutamiseks.

ECS on saadaval kahe variandina: täisõhkvedrustus veoki kõikidel ratastel või tagasilla õhkvedrustus.
Kahest veosillast ja ühest pööratavast abisillast koosnev õhkvedrustusega Tridem-telik on ette nähtud suurekaalulisi ehitusvedusid teostavatele veokitele. Tridemit iseloomustab hea stabiilsus ja sooritusvõime ka väga rasketes teeoludes. Hüdrauliliselt pöörav abisild koos lühikese teljevahega annab veokile ka parema manööverdusvõime ja väikese pöörderaadiuse.


Lehtvedrud
Volvo FH16 on võimalik varustada paraboolsete või tavaliste lehtvedrudega. Tavalisi lehtvedrusid kasutatakse vahel ehitustöödel kasutatavate veokite hea stabiilsuse saavutamiseks, kui eeldatakse pidevalt suurt teljekoormust. Paraboolseid lehtvedrusid kasutatakse enamasti esisilla vedrustuses koos õhk-, parabool- või traditsioonilise tagavedrustusega.