Uus raam. Ühesõnaga: dünaamiline.

Volvo FH juhitavuse karakteristik on tavapärasest parem. Oleme konstrueerinud virtuaalselt veoki veoki kõik osad, et panustada kindlasse sõidutundesse ja täpsesse juhitavusse.
 
Peale selle veel sõltumatu esivedrustus ja Volvo dünaamiline roolisüsteem. Need on kaks verstaposti veokitööstuses, mis viivad juhitavuse täiesti uuele tasemele.
 
Samuti on sellele raamile lihtne pealisehitisi paigaldada, mis hoiab kokku kereehitaja juures kuluvat aega. Hulk valikuvõimalusi hõlbustavad kohandamist.

 

Sõltumatu esivedrustus

Sõltumatu esivedrustus Tagab sõiduautoliku juhitavuse.

Sirgetel teedel stabiilne nagu rong. Kurvides püsib kindlalt kursil. Sõltumatu esivedrustus on juhitavuse vallas tõeline revolutsioon. Et uskuda, peaksite seda ise kogema.

Uurige lähemalt sõltumatut esivedrustust

Volvo Dynamic Steering

Volvo dünaamiline roolisüsteem.
Täielik kontroll ilma pingutuseta.

Seda peetakse suurimaks uuenduseks pärast roolivõimendi kasutuselevõtmist. Ja on lihtne mõista, miks. Kitsastes kohtades sõitmisel tagab patenteeritud Volvo dünaamiline roolisüsteem vajaliku täiendava pöördemomendi, vähendades märkimisväärselt koormust veokijuhi lihastele. Võite tõesti veokit ühe sõrmega roolida. Suurema kiiruse korral kõrvaldab see häired, mis on põhjustatud löökaukudest, teeroobastest, teemärgistest, kaldus teest või külgtuulest ja tagab alati ideaalse suunastabiilsuse ja täieliku kontrolli.

Lisainfo Volvo dünaamilise roolisüsteemi kohta

Õhkvedrustus GRAS-G2

Õhkvedrustus GRAS-G2.

Proovige uut õhkvedrustuse ja suure kliirensiga tagatelge. Võib öelda, et see on murranguline saavutus, mis on mõeldud spetsiaalselt kruusakarjäärides töötavate veokite jaoks.

Õhkvedrustuste kohta lugege täpsemalt siit

Lower weight

Väiksem kaal.
Suurem kandevõime ja väiksem kütusekulu.

Sellal kui enamik teisi veokeid on Euro 6 nõuetele vastamiseks kaalus juurde võtnud, oleme meie liikunud vastassuunas. Mitmete standardsete tehniliste andmete optimeerimise teel oleme muutnud Volvo FH oluliselt kergemaks. Näiteks kaalub tavaline 4×2 kaugvedude sadulveok nüüd üle 100 kilo vähem kui selle eelkäija, Euro 5 variant.

Pusher and tag axles

8×2 variant pööratavate abitelgedega veotelje taga ja ees.

8×2 variandi võimsus, kuid samas 4×2 variandi sõidumugavus ja kütusesäästlikkus – kõik ühes veokis. Nüüd saame Volvo FH madelveokile tehases paigaldada nii veotelje ees kui ka taga paiknevad tõstetavad abiteljed. Valige hüdrauliliselt pööratavad teljed, et tagada veelgi väiksem pöörderaadius.

Kereehitaja

Rohkem valikuvõimalusi Vähem aega kereehitajate juures.

Tänu paljudele tehnilistele valikuvõimalustele saab Volvo FH kergesti ette valmistada mis tahes rakenduste, sealhulgas vahetuskerede jaoks. Uus kereehitajate moodul (eraldi elektroonikaseade) on kereehitajatele kergesti ligipääsetav. Ja Volvo pealisehitiste paigaldusjuhendid (VBI) tagavad veebipõhise juurdepääsu kõigile vajalikele tehnilistele joonistele ja elektriskeemidele.

Külastage Volvo pealisehitiste paigaldusjuhendeid

Raami konstruktsioonilahendus

Volvo FH veduki raami paigutusvõimalused 

1. Akukast vasakul
Nihutatud 300 mm ettepoole võrreldes eelmise versiooniga. Vedukite korral annab see 100–120 l täiendavat kütusevaru.

2. Akukast taga
Paikneb tagaosas raami talade vahel. Sadulvedukitel valikvarustuses.

3. AdBlue paak
AdBlue paagi võib tellida raami peale kabiini taha. Seegi lahendus annab suurema kütusepaagi võimaluse.

4. APM
Suruõhusüsteemi modulaator paikneb raamitalade vahel seespool, et jätta rohkem ruumi raami väliskülgedele paigaldatava varustuse (nt kütusepaagid) jaoks.
Volvo FH runga raami paigutusvõimalused 

5. Vaba ruum raamil

Raami saab nihutada tahapoole, et jätta rohkem ruumi kraana või muude lisaseadmete jaoks. (FAA10 korral u 500 mm), (FAA20 korral u 600 mm).

6. Aukude rida raamil pealisehitajale
Ülemine aukuderida on ette nähtud pealisehitise paigaldamiseks. Ülemisse ritta kinnitatud kronsteinid on nihutuse ja 8mm vaheseibidega. Neete ei ole kasutatud.

7. Tõstuki paigaldusvalmidus
Kabiinitaguse tõstuki tugiplaadid saab tellida tehasest raamile kinnitatuna.

8. Õhkvedrustus koos lühikese tagaületusega
Tagaületuse saab lühema tänu uue disainiga ettepoole suunatud stabilisaatorile. See on eeliseks ehitusrakendustele, lihtsustub asfaldilaoturite ja vahetuskerede paigaldamine. 

Raami kõrgused, ligikaudselt 
  • Eriti madal (veduk): 810 mm
  • Madal: 850 mm
  • Keskmine: 900 mm
  • Kõrge: 1 000 mm
Teljevahe
  • Sadulvedukid: 2850–4100 mm
  • Madelveok: 3200–6700 mm
Vaadake raami täielikke tehnilisi andmeid