Oaas
kõrbemaanteel

Hästi varustatud ja kohandatav kabiin tähendab enamat kui mugavus – see annab konkurentsieelise. Mugav kabiin on eriti väärtuslik kõige oskuslikemate juhtide otsimisel.

Kui veokijuht saab lõõgastuda ja öösel hästi magada, kajastub see ettevõtte finantsnäitajates. Tõhusus on suurem, veokijuhi vigastusi ja veoki kahjustusi esineb vähem ja rohkem tarneid jõuab õigeaegselt kohale.

„Puhanud juht teeb vähem vigu ja on lihtsalt vähem kulukas,” ütleb Volvo Trucksi disainijuht Rikard Orell. Heas kabiinis on ruumi nii töötamiseks kui ka vaba aja veetmiseks. See on olnud eesmärgiks uue Volvo FH väljatöötamisel.

Tasakaalustatum töö- ja kodune elu

„Võrdleme kabiini äriklassi hotelliga. See peaks olema puhas, korras ja tõhus, kuid samal ajal kodune,” selgitab Volvo Trucksis sisekujunduse eest vastutav Carina Byström. Üks meie eesmärke oli luua rahulik keskkond. Seetõttu domineerivad kabiinis siledad puhtad pinnad ja lauged jooned.

Selline disain aitab juhil veeta roolis pikki tunde, ilma et oleks vaja teha liigseid peatusi.
„Seetõttu on oluline, et istmel ja roolil oleks palju reguleerimisvõimalusi ning toit ja jook oleksid käeulatuses,” sõnab Carina Byström.

Kodusem kui kunagi varem

Ehkki enamiku ajast viibivad juhid kabiinis, peavad nad veetma üsna palju aega ka väljas, näiteks laadimisel ja haakimisel. Vihmase ilmaga saavad nad märjaks. Kuivade riietega teeleasumine võib päeva päästa.

Kuivati Kuivati on tekstiilkott, mille põhjas on ventilaator. Kui seda ei kasutata, saab koti lihtsalt kokku voltida ja eest ära panna. Seega ei võta kabiinis peaaegu üldse ruumi,” räägib Volvo Trucksis ergonoomika eest vastutav Peter Johansson.

Teine oluline täiendus on uus voodi. Sellel on mugavam madrats, mis on laiem just kõige vajalikemates kohtades: 4 cm võrra pea juures ja 5,5 cm võrra puusade kohal. Jalgade osa on seevastu 4 cm kitsamaks muudetud, et suurendada juhiistme reguleerimisruumi. „Need paar sentimeetrit ei tundu olevat palju, kuid need on olulised. Uue Volvo FH voodi tundub palju suurem,” sõnab Peter Johansson.

Õige valgus

„Püüdsime valgustite parema paigutuse abil saada lahti kõikidest varjudest kabiinis. Ereda valguse ja helgi vältimiseks kasutasime palju hajutatud valgust. Näiteks valgustab sisenemisvalgusti astmeid ilma juhile silma paistmata,” selgitab Peter Johansson. Ka panipaikadel on parem valgustus. Voodi kohal olevas panipaigas süttib valgus luugi avamisel automaatselt.

Pimedal ajal sõitmisel on eeliseks parem öövalgustus – punased LED-tuled, mis annavad valgust ilma öist nähtavust halvendamata. „Samuti on täiustatud valgustuse reguleerimist voodist. Uue juhtpaneeli abil saab valgust hämardada või valida lülititelt kindla valgustugevuse,” räägib Peter Johansson.
6
Majutus