„Veoki juhitavus sarnaneb sõiduauto juhitavusega.”

Kaks tõelist uudist, mis tõstavad juhitavuse veelgi kõrgemale tasemele. Sõltumatu esivedrustuse ja hammaslattrooliga on Volvo FH saanud omadused, mis varem olid kättesaadavad vaid sõiduautodele.

Kitsal ja ebatasasel teel võib olla veokit raske oma sõidurajal hoida. „Sõiduautot on samal teel sageli kergem juhtida. Juht istub palju madalamal ja tal on kergem manööverdada,” räägib Volvo dünaamikaspetsialist Niklas Fröjud. Sõiduautol on veel teinegi eelis – sõltumatu vedrustus. Igal autorattal on oma telg; nii saab see teistest sõltumatult liikuda.
 
„Veoautol peab iga rattapaar telge jagama. Nii mõjutab üks ratas oluliselt ka teise liikumist,” selgitab Niklas Fröjd. Uus Volvo FH muudab olukorda pisut võrdsemaks. Valige Volvo uus sõltumatu esivedrustus (IFS) ja juhitavuse kvaliteet paraneb mistahes teise raskeveokiga võrreldes.
 
„Sõiduauto juhtimise tunne kuulub kõikide uute Volvo FH veokite standardvarustusse. Kuid IFS läheb veel kaugemale. Veok õõtsub kurvides vähem ja liigub sirgelt nagu nool ka siis, kui tee on konarlik,” räägib Niklas Fröjd.

„IFS-i abil õõtsub veok kurvides veelgi vähem.”

Veelgi täpsem juhitavus

IFS on eeltingimuseks teisele olulisele uudisele raskeveokite maailmas – hammaslattroolile. See autotööstuses valitsev tehnoloogia suurendab kontrollitunnet roolikeeramisel ja teepinnaga kontakti saavutamisel. Hammaslattrooliga sõiduki rooli keerates reageerivad rattad kohe. „Erinevus veoki ja sõiduauto juhtimise vahel ei ole kunagi olnud väiksem,” ütleb Stefan Axelsson, kes juhib uusi juhitavusomadusi peenhäälestanud Volvo rühma. Juhitavusest rääkides unustatakse sageli, kuidas see mõjutab juhi tõhusust ja omakorda ettevõtte elujõudu. „Head juhitavusomadused vähendavad veoki juhtimisel tekkivat pinget. See aitab juhil valvel olla ja ohutult sõita,” ütleb Stefan Axelsson. „Peale selle esindab täpne juht kliendi kaupa vedades oma ettevõtet paremini.
IFS-i abil õõtsub veok kurvides veelgi vähem

Kõikidel uutel Volvo FH-del on parem stabiilsus ja täpsem juhitavus

Kabiini parem külgstabiilsus ja nii kabiini kui ka raami ühtviisi hästi tasakaalustatud amortisatsioon – just need tegurid tagavad külgstabiilsuse 50% suurenemise, mida võib tunda kõikides uue FH kabiinides.
 
„Üheks näiteks on vedrud kabiini taga. Need on viidud üksteisest 25 cm eemale, suurendades seeläbi märgatavalt kabiini külgstabiilsust,” ütleb Stefan Axelsson. Tänu kabiini suurenenud külgstabiilsusele ning eesmise ja tagumise vedrustuse uuele geomeetrilisele lahendusele ja täiustatud disainile on paranenud ka uue veoki suunastabiilsus.
 
Kõik see annab juhile suurema täpsuse ja kontrolli tunde, muutes liikumise teel ohutumaks ja vähem väsitavaks. „Kõik uute juhitavusomaduste arendamisel osalenud inimesed on tulemuste üle väga uhked,” ütlevad Niklas Fröjd ja Stefan Axelsson.
2
Juhitavus