Juhi tõhususe suurendamiseks andke talle kaugjuhtimispult

Kas mäletate, mis tunne oli kanali vahetamiseks püsti tõusta ja televiisori juurde kõndida? Tundub vanamoeline, kuid laadimisel on see veokijuhi jaoks tegelikkus. Enam mitte. Kaugjuhtimispuldi abil saab vältida palju asjatut kabiini sisse ja sealt välja ronimist.

Vajutage nupule ja veok reguleerib end ise vastavalt laadimisplatvormi kõrgusele. Tagatõstuk liigub alla ja alustatakse laadimist. Ekraanipilt kinnitab, et koorem jaotatakse ühtlaselt ilma maksimaalset teljekoormust ületamata. Pärast laadimist sulgege tagaluuk, hüpake kabiini ja sõitke.

„Saate madalatele objektidele lähemale tagurdada.”

Laske sõrmedel laadimisega tegeleda

Kaugjuhtimispult säästab aega sõltumata sellest, kas laadimist teostab veokijuht või keegi teine. Et ekraan näitab koormusnäidiku erinevaid andmeid, on ülekoormamist ja ebaühtlast koormusjaotust lihtne vältida, ilma et näidiku pidevaks kontrollimiseks oleks vaja pidevalt kabiini ja sealt välja joosta.

„Mõne aasta eest lasime juhtidel esimest kaugjuhtimispulti katsetada. Tagasiside prototüübi suhtes oli väga positiivne, seega jätkasime tõelise puldi arendamist,” räägib Volvo eriosade spetsialist ja Work Remote’i arendaja Markus Olsson. Work Remote’i abil on võimalik reguleerida laadimiskõrgust, kallutada veokit ühele küljele, juhtida tagatõstukit, reguleerida valgustust laadimisel, juhtida mootori käivitamist, selle pöördeid ja väljalülitamist, ning lukustada veokit.

„Kujutage ette, tänu vedrustuse tõstmise ja langetamise võimalusele veoki mõlemal küljel saab haagise kallutada ühele küljele ja sõita laadimisplatvormi lähedale isegi siis, kui laadimisplats ei ole tasane,” selgitab Markus Olsson. „Võimalus tõsta ja langetada nii esi- kui ka tagavedrustust muudab haagise väga mitmekülgseks.”


Laske sõrmedel laadimisega tegeleda

Vabadus ja tõhusus

Puldil on kolm erinevat seadistust: laadimine, seadmed ja vahetuskere. Igas seadistuses kasutatavad funktsioonid määrab suures osas veokijuht.

Isegi laadimise jaoks on oma kindel seadistus. Juht saab salvestada neli erinevat kõrgust nii, et nupuvajutuse korral reguleerib veok end automaatselt eelnevalt seadistatud kõrgusele. See on mugav lahendus juhtide jaoks, kes sõidavad sageli sama või sarnase laadimisplatvormi juurde.

Kerevahetus on nüüd samuti lihtsam. Kahest fikseeritud asendist on saanud kolm ja kõiki neid saab salvestada. See tähendab, et juht saab salvestada kolm vahetuskerede standardkõrgust ja reguleerida sõiduki kõrgust nupuvajutusega, selle asemel et kõrgust iga kord käsitsi kalibreerida.

„Võimalus seista väljaspool veokit ja laadimist kõrvalt näha muudab töö palju lihtsamaks. Olen veendunud, et see väike seade hakkab juhte aitama lugematul hulgal viisidel,” ütleb Markus Olsson.


Parem, kiirem ja sujuvam

Veel üks täiustus laadimisel on tagavedrustuse suurem kolvikäik. See lihtsustab haagiste vahetamist ja võimaldab juhil langetada veok haagise alla tagurdamiseks piisavalt madalale. Tänu põikstabilisaatori tagurpidi paigaldusele saab lähemale tagurdada ka sellistele madalatele objektidele nagu laadimisplatvormid ja asfaldilaoturid.

Töökojas säästab aega ja raha asjaolu, et veokijuht saab koormusnäidikut ise kalibreerida alati, kui kaal on käepärast. Kalibreeritakse kabiinist ja koormusnäidikusse saab salvestada kuni 20 erineva haagise andmed.

Uus Volvo FH: laadimine

9
Laadimine