Volvo FM-i kaugjuhtimispult
Konstrueeritud linnas, kus sademete hulk on 776 mm aastas

Et uurida, mida Volvo FM-i uus Work Remote endast täpsemalt kujutab, tutvustatakse meile noort eriosade spetsialisti Markus Olssonit. „See on ideaalne iga ilmaga kasutatav rakendus sagedaseks peale- ja mahalaadimiseks, mis sobib isegi siin märjas ja tuulises Göteborgis kasutamiseks,” räägib ta entusiastlikult.

„Kaugjuhtimispuldi eesmärk on muuta juhi elu lihtsamaks ja ohutumaks,” sõnab Markus Olsson. „Sellega saab mootorit käivitada ja välja lülitada ning pöördeid tõsta, kuid peale selle annab see juhile täieliku kontrolli teljekoormuse jaotuse üle. Ta ei pea laadimise ajal koormusnäidiku kontrollimiseks edasi-tagasi jooksma. See on eriti kasulik üksinda töötades. Juht peab seadme vaid vööle kinnitama ning tal on kaasaskantav elektrooniline assistent. Ja tagaluuktõstuki jaoks lisatud liidese tõttu vajab juht vaid üht seadet kahe asemel.”

Ujuma ei saa sellega minna

Kaugjuhtimispult mäletab koormusi

Mõned laadimisplatvormid on keerulised. Kallakute ja ebatasaste pindade tõttu on raske veokit nendega samale tasemele tuua. Kuid nagu Markus Olsson märgib, vähendab uus kaugjuhtimispult stressi. „Juht saab kasutada seadet ja Volvo FM-i õhkvedrustust, et vastavalt vajadusele veokit langetada ja tõsta või külg- ja pikisuunas Volvo FM-i kaugjuhtimispultkallutada. Seejärel saab need andmed salvestada kaugjuhtimispuldi mällu. Nii et kui juht naaseb samale laadimisplatvormile, saab ta seadistusi kohe korrata. Mällu saab salvestada kuni viis erinevat seadistust.”

Teie seade, teie valik

„Erinevate veokirakenduste jaoks on lisajuhtseadis viie digitaalse sisendkanaliga. Need võimaldavad juhil kontrollida erinevate näidikute olekut, näiteks sees/väljas-näidikut, temperatuuri, hoiatusi ja olekuaruandeid,” ütleb Markus Olsson.

„Selle kaugjuhtimispuldiga annab Volvo pealisehitise paigaldajatele võimaluse ühendada veokiga igale juhile vajalikke eriseadmeid.” Ja juht ei pea kaugjuhtimispuldi kasutamiseks olema isegi veoki sees ega selle kõrval. „Vaba vaatevälja korral olen seadet kasutanud isegi veokist 100 meetri kaugusel. Tegusas laohoones on töövahemik loomulikult väiksem,” rõhutab Markus Olsson.Ärge kartke kõrgusi ega vett

Veokijuhtide varustuse konstrueerimisel on „vastupidavus” tehnilistes andmetes hea omadussõna. Markus kirjeldab, mida tähendab vastupidavus uue kaugjuhtimispuldi puhul. „See on piisavalt vastupidav, et töötada äärmuslikel temperatuuridel, –40 °C kuni +85 °C. Samuti võite selle kahe meetri kõrguselt tasasele pinnale kukutada ja seade töötab ikka edasi.”

Kuid kuidas meeldib uuele seadmele vesi? „Ujuma ei saa sellega minna,” naerab Markus, „kuid seadet paduvihmas kasutades Markus Olssonpole teil vaja millegi pärast muretseda.”

Mu veok on mu taskus

„My Truck muudab minu ja mu veoki vahelist suhet,” räägib transpordilahenduse ekspert Jarkko Aine. Ta räägib uuest nutitelefonidele mõeldud rakendusest, mis võimaldab juhtidel kontrollida näiteks kütuse-, AdBlue ja õlitaseme näidikut. Kuid Jarkko Aine arvab, et kõige populaarsem on võimalus seadistada kabiinitemperatuur enne füüsiliselt kabiini jõudmist – kohast, kus juht parasjagu viibib. Sel moel saab soojendi ja/või jahuti juhi jaoks ideaalse temperatuuri valmis seada.

„Saate seda seadistada vastavalt nädalaplaanile või jooksvalt. Kui olete aldis unustama, saate sellega isegi kontrollida, kas olete veoki lukustanud ja alarmi sisse lülitanud.” Jarkko Aine märgib, et hetkel on rakendust My Truck võimalik kasutada vaid iOS-seadmetel, kuid tema sõnul on tulevikus oodata ka Androidi versiooni.

Uurige lähemalt ECS4 ja kaugjuhtimispulti Work Remote

9
Kaugjuhtimispult