Hybrid

Klusi ieradies visjaudīgākais hibrīdautomobilis

Pirmais smagsvara kravas hibrīdautomobilis līdztekus izmanto dīzeļmotora un elektromotora jaudu, lai atkritumu savākšanas operāciju laikā pilsētā degvielas patēriņu un CO2 izmešus samazinātu par 30 procentiem. Bet tā ir tikai puse no ieguvumiem. Uzsākot kustību un braucot ar nelielu ātrumu, elektromotors tiek izmantots dīzeļmotora vietā, tādā veidā palielinot paātrinājumu un samazinot trokšņa līmeni.

PIEEJAMS UN IZMANTOJAMS ATSEVIŠĶOS REĢIONOS
Izmēģinājumi reālajos apstākļos nemanāmi tiek veikti Francijā, Lielbritānijā un Nīderlandē kopš 2008.gada. Pirmos 100 smagsvara kravas hibrīdautomobiļus paredzēts realizēt šādās valstīs: Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Dānijā, Lielbritānijā, Francijā, Vācijā, Austrijā, Šveicē, Itālijā, Nīderlandē, Beļģijā un Luksemburgā.

26 TONNAS MIERA UN KLUSUMA
Vislielākie ieguvumi attiecas uz piegādes pārvadājumiem un atkritumu savākšanas darbiem pilsētā. Veicot tieši šādas operācijas, ir bieži jāpastājas un lēnām jāuzsāk kustība, tāpēc elektroenerģijas izmantošana ļauj ietaupīt vairāk degvielas. Lai uzlabotu degvielas ekonomiju, tiek izmantoti pat aerodinamiskie spoileri. Automobilim ar pilnu masu līdz 26 tonnām ietaupījumus var ātri pamanīt.
“Izmēģinājumos iesaistīto autovadītāju atsauksmes apstiprina, ka hibrīdtehnoloģija ir perfekti piemērota braukšanai pilsētā: Volvo FE Hybrid automobilis pilsētā ir veikls un kluss – necerētas ieguvums papildus ievērojamajam degvielas patēriņa un CO2 izmešu samazinājumam.“
Lars Martensons, Volvo Trucks Apkārtējās vides departamenta direktors 
 
every drop counts
Hybrid engine 
Elektropiedziņas agregāts, kurā apvienots startera motors, elektromotors un ģenerators.
IZSMALCINĀTA TEHNOLOĢIJA
Elektromotora agregāts ir novietots starp 7-litrīgo dīzeļmotoru un automatizēto I-Shift pārnesumkārbu. Pēc tam, kad, izmantojot elektromotora augsto griezes momentu, automobilis ir uzsācis kustību, nemanāmi tiek ieslēgts dīzeļmotors, un turpmāk abi motori darbojas vienlaikus. Bremzēšanas laikā ar ģeneratora starpniecību atgūtā enerģija tiek izmantota, lai darbinātu elektromotoru, kā arī, lai uzlādētu litija-jonu baterijas – tāpēc papildus uzlāde nav nepieciešama.

MAZĀKS CO2 IZMEŠU DAUDZUMS, DEGVIELAS PATĒRIŅŠ UN TROKŠŅA LĪMENIS
Salīdzinot ar parasto kravas automobili ar dīzeļmotoru, piegādes pārvadājumos degvielas patēriņu iespējams samazināt par 20%. Atkritumu savākšanas kravas automobiļiem degvielas patēriņu var samazināt par 20% vai arī par 30%, ja atkritumu blīvētāja piedziņa no transmisijas tiek aizstāta ar elektropiedziņu. Attiecīgi arī CO2 izmešu daudzumu iespējams samazināt par 30 procentiem. Kustības uzsākšanas režīmu laikā transportlīdzekļa trokšņa līmenis samazināts uz pusi.