Our philosphy

Svarīgs ir katrs piliens!

Viens procents šeit, viens procents tur - drīz iznāk ievērojams ietaupījums. Uz tādiem apsvērumiem ir balstīta mūsu filozofija. Mēs pastāvīgi strādājam, meklējot jaunas iespējas, kā piespiest mūsu kravas automobiļus nobraukt lielākus attālumus ar mazāku degvielas daudzumu, radot mazāku kaitējumu apkārtējai videi. Tieši mūsu praktiskie risinājumi padarīja mūs par līderiem savā nozarē. 13-litrīgais dīzeļmotors savienojumā ar jaunāko I-Shift pārnesumkārbu jau tagad ir visefektīvākais spēka pārvads transporta nozarē. Tomēr tas ir tikai sākums.

Soli pa solim mēs meklējam risinājumu tradicionālās degvielas aizstāšanai. Katru gadu mēs samazinām degvielas patēriņu par vienu procentu – tas varbūt neizklausās daudz, bet tās ir reālas ilgtermiņa saistības. Pieejamie resursi tiek novirzīti mūsu ar dīzeļmotoriem aprīkoto kravas automobiļu degvielas ekonomijas paaugstināšanai vai alternatīvo degvielu izmantošanas risinājumu izstrādei.

Graph Degvielas patēriņa samazināšana katru gadu par 1%

every drop counts

Daži no mūsu filozofijas augļiem pamazām sāk parādīties. Tik tiešām, pēdējo 20 gadu laikā Volvo kravas automobiļiem degvielas patēriņš un CO2 izmešu daudzums ir samazināts par 20 procentiem. Un jau ne pārāk tālā nākotnē uz ceļiem parādīsies rentabli un dzīvotspējīgi kravas automobiļi, kuros tiks izmantotas alternatīvās degvielas.

Turklāt, mēs esam pierādījuši, ka rūpes par apkārtējo vidi iet roku rokā ar pārvadātāju interesēm. Kaut vai attiecībā uz degvielas izmaksām. Tās veido vienu trešdaļu no kopējām pārvadājumu izmaksām, tāpēc pat niecīgs degvielas patēriņa samazinājums var ievērojami uzlabot jūsu pamatrādītājus.

Arī ekspluatācijas izmaksas sāk samazināties, ja transportlīdzekļu vadīšanai izmanto braukšanas stilu, kas mazāk piesārņo apkārtējo vidi. Un šeit ir vēl cita lieta. No dīzeļmotoriem izplūstošo oglekļa dioksīda, slāpekļa oksīdu un cieto daļiņu daudzuma samazināšana ir kļuvusi par milzīgu priekšrocību cīņā ar konkurentiem. Ne tikai Volvo, bet arī kravu pārvadātājiem, kuri izmanto mūsu kravas automobiļus, un klientiem, kuru preces tiek pārvadātas.

Nākamo desmit gadu laikā mūsu mērķis ir samazināt degvielas patēriņu vēl par 10 procentiem. Bieži tiek veikti nelieli, efektivitāti paaugstinoši pilnveidojumi, retāk tiek izstrādāts kas pilnīgi jauns, piemēram, metāna-dīzeļdegvielas tehnoloģija vai varbūt arī DME. Mēs turpināsim šo iesākto darbu tik ilgi, kamēr tiks sasniegti ilgtspējīgi izmešu rādītāji, izveidoti CO2-neitrāli transportlīdzekļi un panākta neatkarība no fosilajiem degvielas veidiem.

Pat tad svarīgs būs katrs samazinājums.