Izvēlies, noregulē un ''piepumpē'' savu nākošo lielo ietaupījumu

Volvo šobrīd pēta degvielas ekonomijas iespējas, ko iespējams panākt, pareizi noregulētiem tiltiem un riteņiem izvēloties atbilstošas riepas un nodrošinot atbilstošu gaisa spiedienu tajās. Visi šie faktori kopumā var samazināt noslogota kravas autovilciena degvielas patēriņu par nozīmīgiem 14 procentiem. Vēl vairāk, šajā jomā kravu pārvadātājiem ir lielas iespējas – kā rāda pētījumu rezultāti, Eiropā 2 no 3 kravas automobiļiem ir nepareizi noregulēti riteņi un tilti.

every drop counts

MĒS NOBRAUCĀM 1000 KM, LAI IEGŪTU ŠOS FAKTUS 
Divi ar 13-litrīgu 500 Zs Euro 5 motoru aprīkoti Volvo FH 4x2 kravas automobiļi kopā ar trīsasu piekabēm (pilna masa 40 t) divu nedēļu laikā veica braucienus pa Zviedrijas izmēģinājuma maršrutiem. Vienam automobilim tika noregulēti riteņu parametri un uzstādītas optimālas riepas, otram tika veikti dažādi nepareizi regulējumi. Tagad mūsu rīcībā ir dati, kas iegūti, veicot precīzus mērījumus garā brauciena laikā.

Izvēloties atbilstošas riepas, degvielas patēriņu iespējams samazināt par 11 procentiem. Pareizs riteņu regulējums un tiltu novietojums var ietaupīt vēl 2,5 procentus. Pareizs gaisa spiediens riepās samazina degvielas patēriņu vēl par 1 procentu, nodrošinot iespēju panākt līdz pat 6 procentu kopējo degvielas ietaupījumu. Šādi fakti var likties pārsteidzoši, dzirdot, ka vienu trešdaļu no transportlīdzekļa degvielas pārtēriņa var izraisīt riepas.
every drop counts

MAZĀKS DEGVIELAS PATĒRIŅŠ, MAZĀKA NEGATĪVĀ IETEKME UZ APKĀRTĒJO VIDI
Pat tikai par 1 procentu samazinot degvielas patēriņu, izvēloties atbilstošas riepas, oglekļa dioksīda izmešu daudzums arī samazinās par 1 procentu. Tātad optimāli izvēlēts riepu komplekts samazina degvielas izmaksas pārvadātājam un oglekļa dioksīda kaitīgo ietekmi uz vidi.

RITEŅU REGULĒŠANA UN IETEIKUMI RIEPU IZVĒLĒ, LAI PANĀKTU DEGVIELAS EKONOMIJU
Lai no šīm atziņām gūtu maksimālu labumu, vairāk nekā tūkstoš Volvo servisa centru gatavojas uzlabot situāciju autopārvadātājiem visā pasaulē. Galu galā, tas nozīmē, ka mums saviem klientiem ir jāizskaidro, kā iespējams izvēlēties atbilstošas riepas ne tikai tad, kad mēs redzam neatbilstoša tiltu novietojuma pazīmes, piemēram, nevienmērīgi nodilušas riepas. Tikai tādā veidā mēs varam palīdzēt ikdienā samazināt degvielas patēriņu.


“Mēs neaprobežojamies ar ekonomisku motoru ražošanu, mēs meklējam ceļus, kā samazināt degvielas patēriņu visā kravas automobiļa izmantošanas gaitā, arvien vairāk iesaistoties tā izmantošanas procesā pēc tā piegādes klientam.
Testa rezultāti nodrošina drošus pierādījumus, cik daudz degvielas iespējams ietaupīt. Un dalīšanās ar šīm zināšanām palīdz mums panākt, lai saviem klientam nodrošinātu zemākās izmaksas.“

Arne-Helge Andreasens, Pēcpārdošana & Mazumtirdzniecība, Volvo Trucks