Apstājies Paskaties Pamāj

Strādājam, lai novērstu nelaimi

Volvo Trucks tā jau ir tradīcija – izvērtēt satiksmes drošības jautājumus, un pastāvīgi censties uzlabot drošību kravas automašīnā un tās apkārtējā vidē. Visvairāk apdraudētie ceļu satiksmes dalībnieki ir tie, kurus kravas automašīnas autovadītājam ir grūtības ieraudzīt tā dēvētajā „aklajā zonā”.

Apstājies. Paskaties. Pamāj. semināru mērķa grupa ir 1. līdz 3. klašu skolēni. Mācību stundas, par drošību uz ielas un braucamo daļu tuvumā, pirmajā daļā tiek demonstrētas filmiņas par primāriem drošības elementiem, piemēram, drošības jostu pareiza lietošana, bet otrajā daļā skolēni var paši pārliecināties par pasažieru un kravas automašīnu gabarītu un redzamības leņķu atšķirībām, iekāpjot Volvo FH.
Latvijā šo apmācību programmu uzsākām 2010.gadā un mūsu mērķis ir organizēt divus apmācību kursus gadā. Šo projektu mums palīdz realizēt Drošas Braukšanas Skolas instruktori kā arī Latvijas Volvo Klubs.

Līdzīgus drošības seminārus - „Satiksmes drošība acu augstumā” - Volvo Trucks jau realizē Dānijā. Projekts paredz skolu apmeklējumus visā Dānijā, un līdz šim mācību programmā ir piedalījušies jau 60 000 bērnu.