Gaisa spilvens

Reaģē acumirklī

Volvo, kā pirmais smagsvara kravas automašīnu ražotājs pasaulē, 1994. gadā ieviesa šoferu drošības spilvenus. Drošības spilvens ir ar gāzi pildīts spilvens, kas frontālas sadursmes gadījumā ļoti strauji piepūšas no stūres centra, aizsargājot šoferi frontāla trieciena gadījumā.

Mūsu drošības spilvens palīdz mazināt iespējamos miesas bojājumus, pasargājot šofera galvu un krūškurvi no trieciena pret stūri, paneli vai vējstikla augšdaļu. Tas nostrādā tikai nopietnu frontālu sadursmju laikā, kad ar drošības jostu piesprādzēta šofera ķermeņa augšdaļai ir nepieciešama papildu aizsardzība.

Kā darbojas drošības spilvens? Transportlīdzekļa virsbūvē iestrādātie sensori reaģē uz specifiskiem frontāliem triecieniem, iedarbinot gaisa spilvena uzpildi. Uzpildes ierīce acumirklī spilvenā iepūš lielu karsta slāpekļa devu, piepūšot spilvenu. Spilvens aptur šofera galvas un ķermeņa augšdaļas inerces spēku. Aptuveni pēc sekundes gāze ātri izplūst ārā no spilvena pa nelieliem caurumiņiem, lai tas vairs netraucētu.
 
Piezīme: Lai gaisa spilvens darbotos efektīvi, ir svarīgi vienmēr piesprādzēt drošības jostu. Gaisa spilvens ir domāts lietošanai kopā ar drošības jostu, nevis lai to aizstātu.