Kabīnes triecienizturība

Lai pasargātu visvērtīgāko - Jūs!

Visizplatītākajā ceļu satiksmes negadījuma scenārijā kravas automašīnas vai nu apgāžas, vai ar tām notiek frontālas sadursmes. Šādos un arī citos negadījumos, kad kabīne saņem ārēja objekta triecienu vai atsitas pret zemi, tās galvenais uzdevums ir novirzīt enerģiju atpakaļ caur kabīni, lai saglabātu pietiekami daudz vietas un kabīnē esošie cilvēki varētu izglābties.

Lai to īstenotu, kabīnes rāmis ir izgatavots no augstas pretestības tērauda, bet tās durvis un priekšpuse ir armēta. Kabīnes balsti arī ir veidoti tā, lai tie līdz noteiktai pakāpei padotos. Tādējādi kabīne var tikt pagrūsta atpakaļ, pēc iespējas samazinot saspiešanu un deformāciju, kas varētu traumēt šoferi.

Visas Volvo kabīnes atbilst Zviedrijā noteiktajiem kabīņu pretestības standartiem, kuri ir visaugstākie pasaulē. Šajā pārbaužu kopā ietilpst priekšpuses svārsta pārbaude, kurā bez daudz kā cita tiek simulēta sadursme ar šķēršļiem uz zemes apgāšanās gadījumā. Nemaz nerunājot par aizmugures svārsta pārbaudi, kurā tiek simulēts, ka krava atdalās no mašīnas un atsitas pret kabīnes aizmuguri.