Inteliģentā elektronika

Jūsu palīgs autovadīšanā

Ļaujiet iepazīstināt jūs ar vienu no mūsdienīgākajām bortsistēmām ACC (Adaptive Cruise Control jeb Adaptīvā kruīza vadība), kuras uzdevums ir samazināt spriedzes faktorus un paaugstināt šofera komforta līmeni, izmantojot jauno elektroniku.

ACC ir sistēma, kas ar sensoru palīdzību nosaka, vai kravas automašīna nepiebrauc pārāk tuvu priekšā esošajam transportlīdzeklim. Mašīnas ātrums attiecībā pret priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem tiek regulēts, samazinot degvielas padevi, izmantojot retarderu un motora bremzi. Ja retarders un motora bremzes nespēj pietiekami efektīvi nobremzēt, šoferis saņem attiecīgu brīdinājumu. Tādējādi tiek samazināts tādu negadījumu risks, kas varētu rasties šādos gadījumos.

Automašīnā var izmantot arī funkciju Palīgs braukšanai kalnā (Hill Start Aid), kas, sākot braukt slīpumā pret kalnu, šoferim ļauj noņemt kāju no bremžu pedāļa un piespiest gāzes pedāli, saglabājot spiedienu uz bremzēm. Tas ir ne vien ērti, bet arī mazina šofera spriedzi un nāk par labu drošībai.

ACC īpaši noderīga izrādījusies tālajos pārvadājumos, kuros ir ilgstoši jābrauc pa automaģistrālēm un kuros ir ne mazums spriedzi veicinošu faktoru. ACC ir arī pirmais solis Volvo Trucks jaunajā projektā ar nosaukumu "Drošas distances saglabāšana" (Safe distance retention). Projekta izstrāde ir krietni pavirzījusies uz priekšu.