Safety

Automātiskā klimata kontrole

Pētījumu rezultāti liecina, ka pārāk lielā karstumā šoferi mēdz biežāk kļūdīties un neadekvāti novērtēt situācijas. Citiem vārdiem sakot, klimatiskajiem apstākļiem ir liela ietekme uz šofera darba efektivitāti un drošību.

Taču ar standarta klimatisko aprīkojumu vien - ventilatoru un sildītāju vai dzesētāju - kabīnē nevar radīt optimālus klimatiskos apstākļus. Tāpēc savām kravas automašīnām esam izstrādājuši Volvo elektronisko klimata vadību (Volvo Electronic Climate Control - ECC), kas ir pirmā šāda veida sistēma.

Ja automašīnā ir ECC, temperatūras regulēšanas poga ir tikai jānoregulē uz vajadzīgo temperatūru - par pārējo parūpēsies sistēma. ECC ir ļoti progresīva tehnoloģija, kas seko temperatūrai kabīnē un ārpus tās, iztvaikotāja temperatūrai, automašīnas motora apgriezieniem minūtē un vairākiem citiem rādītājiem. Termostats kontrolē temperatūru kabīnē, gaisa sadali, gaisa plūsmu un atbilstošu svaiga gaisa ieplūdumu.
 
Tādējādi kabīnes klimata kontrole vienmēr ir šofera rokās. Ar vienu pieskārienu automātisko režīmu var izslēgt - tikpat viegli kā ieslēgt.