Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)
Volvo FH kravas automašīnas drošības sistēmas

Papildu sekošana līdzi situācijai uz ceļa

Jauno Volvo FH ir iespējams aprīkot ar visprogresīvākajām aktīvās drošības sistēmām, kuras efektīvi samazina iespēju iekļūt ceļu satiksmes negadījumā:

  • Stretch Brake jeb iztaisnošanas bremze (jaunums);
  • Adaptīvā kruīza kontrole un Distances kontroles sistēma;
  • Joslas saglabāšanas sistēma;
  • Autovadītāja brīdināšanas sistēma;
  • Joslas maiņas sistēma;
  • Ārkārtas bremžu gaisma (jaunums);
  • Elektroniskā stabilitātes sistēma.

Stretch Brake

Noteiktās situācijās, piemēram, braucot pagriezienā vai lejup pa slidenu ceļu, iespējama piekabes izslīdēšana, kas var izraisīt kravas automašīnas sastāva bīstamu „salocīšanos”. Stretch Brake ir jauna Volvo funkcija, lai novērstu minēto iespējamību. Impulsveidīgi piebremzējot piekabi, transportlīdzekļa sastāvs iztaisnojas un situācijas bīstamība samazinās. Bīstamās situācijās sistēmu var aktivizēt automātiski, ja ātrums nepārsniedz 50 km/h. Stretch Brake tagad ir pieejama vilcējiem, kā arī kravas automašīnām.

Adaptīvā kruīza kontrole un Distances kontroles sistēma

Ļauj bez piepūles iekļauties satiksmes plūsmā. Ar radaru aprīkotā adaptīvā brauciena vadības (ACC) sistēma nodrošina drošu distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim, izmainot degvielas padevi un izmantojot visas pieejamās bremzes. Ja tiek fiksēti sadursmes draudi, uz vējstikla tiek projicēti gaismas brīdinājuma signāli.

Distances kontroles sistēma palīdz realizēt nākamo soli. Ja sadursmes draudi pastiprinās, sistēma automātiski Jums palīdzēs strauji nobremzēt, tādā veidā ievērojami samazinot smagu traumu gūšanas iespējamību. 

Joslas saglabāšanas sistēma

Novirzīšanās no joslas ir biežs iemesls, kādēļ notiek smagi ceļu satiksmes negadījumi. Mēs uzskatām, ka tā notiek pārāk bieži. Joslas saglabāšanas sistēma ar speciālas kameras starpniecību seko ceļa horizontālajiem apzīmējumiem un brīdina autovadītāju, ja nejauši tiek šķērsota joslu atdalošā līnija. 

Autovadītāja brīdināšanas sistēma

Autovadītāja brīdināšanas sistēma ir mūsdienīga sistēma, kura seko līdzi autovadītāja darbībām. Ja autovadīšana kļūs dīvaina un liecinās par nogurumu, Jūs tiksiet brīdināts ar skaņas signālu un paziņojumu uz displeja, aicinot Jūs paredzēt pārtraukumu. 

Joslas maiņas sistēma

Aklajā zonā pasažiera pusē var atrasties nepamanīti citi satiksmes dalībnieki. Joslas maiņas sistēma ir aprīkota ar radaru, ar kura palīdzību šī zona tiek pārbaudīta, līdzko autovadītājs ieslēdz virzienrādītājus. Ja aklajā zonā tiek fiksēts kāds objekts, autovadītājs tiek brīdināts ar skaņas signālu un mirgojošu ikonu blakus spogulim. 

Elektroniskā stabilitātes sistēma

Volvo Elektroniskā stabilitātes sistēma (ESP) ievērojami samazina izslīdēšanas un apgāšanās iespējamību. Bīstamās situācijās tā tiek acumirklī ieslēgta, lai samazinātu dzinēja jaudu un piebremzētu kravas automobili un piekabi. Katrs transportlīdzekļa ritenis tiek piebremzēts atsevišķi. Tagad ESP ir pieejama lielākajai daļai transportlīdzekļu - gan vilcējiem, gan kravas automobiļiem. 

Avārijas bremžu lukturi

Strauji nospiežot bremžu pedāli, bremžu signāllukturi sāk bieži mirgot, tā brīdinot aizmugurē braucošo transportlīdzekļu vadītājus. Ļoti vienkārša metode, lai novērstu ietriekšanos pa priekšu braucošā transportlīdzekļa aizmugurē, kas var būt letāla un radīt smagas traumas.

Aktīvās drošības pakete
ACC ar sadursmes brīdinājuma sistēmu virzienā uz priekšu ar ārkārtas bremzēšanu
Joslas maiņas sistēma
Autovadītāja brīdināšanas sistēma