Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)

Tagad ir vērts iegaumēt jebkuru ceļu!

Ietaupiet 5 % degvielas, izmantojot I-See

Par 5% mazāks degvielas patēriņš - Jums tikai jāaktivizē kruīza kontroles sistēma

Apvienojiet I-Shift un GPS ar inteliģento kruīza kontroles sistēmu, un jūs iegūsiet I-See. Tā ir unikāla sistēma, kas apgūst ceļa topogrāfisko informāciju un glabā to centrālajā datubāzē. Braucot tā automātiski izmanto uzkrāto informāciju, lai palīdzētu ietaupīt līdz pat 5% degvielas (ja nepārtraukti ir ieslēgta I-Cruise sistēma).

I-See mākoņa funkcija

Palīdzību no „mākoņa”
var iegūt jebkurā vietā

I-See savā darbībā neizmanto karšu informāciju. Tā kā ir nepieciešama daudz precīzāka informācija, I-See saglabā atmiņā ceļu reālos kāpumus un kritumus. Tāpēc tagad Jums pat nav jāizbrauc maršruts, lai sāktu ietaupīt degvielu. Jaunā I-See versija saglabā datus par visiem kāpumiem datubāzē, kas bez maksas pieejama visiem kravas automašīnu vadītājiem. Ja vien kāds cits pirms tam ir braucis pa šo maršrutu, I-See var lejupielādēt datus un nekavējoties sākt taupīt degvielu. Var gadīties, ka Jūs sāksit taupīt degvielu jau pirmajā izbraucienā ar Volvo FM.


Darbības princips

I-See darbības princips

1. Pirms ceļa kāpumiem: ieskriešanās.
Kad I-See dati liecina par kāpuma tuvošanos, lai nodrošinātu nepieciešamo inerci, sistēma palielina ātrumu, kamēr tiek sasniegta ātruma augšējā robeža. Tas ļauj ilgāk turpināt braucienu ar ieslēgtu augstāku pārnesumu.

2. Ceļa kāpumos: izvairīšanās no zemāka pārnesuma ieslēgšanas.
Braucot kalnup, I-See izmanto uzkrāto informāciju, lai novērstu nevajadzīgu zemāka pārnesuma ieslēgšanu, tuvojoties kalna virsotnei. Vienmērīgi braucot, tiks sasniegta kalna virsotne, nepārtērējot degvielu, ko veicinātu zemāka pārnesuma ieslēgšana.

3. Kalnu virsotnēs: ātruma saglabāšana.
Izsākot kustību lejup pēc virsotnes sasniegšanas, I-See novērš nevajadzīgu ātruma palielināšanos.

4. Nogāzes sākumā: brīvskrējiena izmantošana.
Nogāzes sākuma daļā dzinējs tiek īslaicīgi atvienots no transmisijas, ļaujot kravas automobilim brīvi ripot. Tas ietaupa enerģiju un samazina bremzēšanas nepieciešamību.

5. Ceļa kritumā: savlaicīga bremzēšana.
I-See zina, kad nogāze beidzas. Lai uzturētu nepieciešamo ātrumu, tad nevis pēkšņi nogāzes beigās, bet jau savlaicīgi nedaudz tiek ieslēgta dzinēja bremze, lai nodrošinātu turpmākajiem topogrāfiskajiem parametriem atbilstošu ātrumu.

6. Zemākajā punktā: neliela papildu ieskriešanās.
Ja nogāzei seko tūlītējs kāpums, arī tad I-See nodrošinās atbilstošu automobiļa kustību. Tā ļaus kravas automobilim ieskrieties, lai sasniegtu tādu ātrumu un inerci, lai pārvarētu kāpumu ar iespējami mazāku piepūli.