Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)
Pasaulē visdrošākais Volvo
Pasaulē visdrošākais!

Izturīgākās Volvo konstruētās kabīnes standarta aprīkojumā ir iekļauta avārijas lūka. Pasaulē vissarežģītāko triecienizturības testu rezultāti liecina par to, ka autovadītājam tajā ir labas izredzes izdzīvot pat sadursmē ar nekustīgu objektu, kas notiek, braucot ar ātrumu 80 km/h.

Jaunā Volvo FH sērija ir pārbaudīta vairāk nekā 1000 reižu datorsimulācijas triecienizturības testos un 20 reižu reālos apstākļos. Šie testi ievērojami pārsniedz standarta pārbaužu prasības. Neraugoties uz to, ka tā vairs nav obligāta prasība, Volvo joprojām pārbauda savu transportlīdzekļu atbilstību Zviedrijas standartiem, kas starptautiski ir zināmi kā „Zviedrijas triecienpārbaude” un „Pasaulē visgrūtākais triecienizturības tests”.

Simulāciju un pārbaužu rezultāti ir palīdzējuši izstrādāt kabīnes uzbūvi, kas autovadītājam sniedz maksimālu aizsardzību. Kabīne ir kļuvusi gan lielāka, gan izturīgāka.


Reāla drošība

Triecienizturības testos ir apstiprinājušās kabīnes jaunās uzbūves priekšrocības. Triecienizturības testā izmantotais manekens iztur pat visgrūtāko pārbaudi – ietriekšanās nekustīgā barjerā kravas automašīnas formā, braucot ar ātrumu 50 km/h. Reālos apstākļos šis tests ir pielīdzināms sadursmei ar nekustīgu kravas automašīnu, braucot ar ātrumu 80 km/h, un testa rezultāti liecina, ka šādā sadursmē izdzīvotu arī pats autovadītājs.

„Mēs nevienā brīdī neesam pieļāvuši domu, ka varētu veidot kabīni bez avārijas lūkas”

Volvo kabīnes inženiertehniskās nodaļas speciālists Mati Koponens saka: „Jaunā FH sērija mums sniedz neierobežotas iespējas izstrādāt pilnīgi jaunu kabīnes uzbūvi. Esam pilnībā izmantojuši šīs iespējas, lai izveidotu visu laiku drošāko kravas automašīnu.” Volvo raksturīgie testi tiek veikti ar uzstādītiem visiem interjera piederumiem un aizpildītām uzglabāšanas telpām.

Volvo kabīnes inženiertehniskās nodaļas speciālists sadursmju jautājumos Ulfs Torgilsmans uzsver: „Būtu jāizslēdz iespējamība, ka sadursmes gadījumā ievainojumus varētu radīt kabīnē esoši priekšmeti. Pat kafijas automātam ir jāpaliek savā vietā.”

Pasaulē pirmā standartaprīkojumā iekļautā avārijas lūka

Pusē kravas automašīnu negadījumu transportlīdzeklis apgāžas. Transportlīdzeklim guļot uz sāniem, ir ārkārtīgi grūti izkļūt pa tā durvīm. Problēmu nevar novērst arī tad, ja tiek izsists vējstikls, jo tagad tas ir cieši ielīmēts. Risinājums ir avārijas lūka.

Ielīmējot vējstiklu, mums bija jādomā par citu veidu, kā autovadītājam nodrošināt avārijas izeju. Tā bija obligāta prasība.”


Ikdienā tā ir jumta lūka, bet avārijas gadījumā – avārijas lūka.
Pasaulē pirmā standartaprīkojumā iekļautā avārijas lūka

Ļoti liela jumta lūka

Tieši tāpēc katrai Volvo FH sērijas automašīnai tagad ir jumta lūka, kas darbojas arī kā avārijas lūka. Tās lielums ir 50×70 centimetri, tāpēc pa to var izrāpties pat īpaši liela auguma autovadītāji.

Turklāt jumta lūka atbilst avārijas izejas prasībām, kādas ir noteiktas kravas automašīnām, kas pārvadā viegli uzliesmojošas vielas, piemēram, degvielu un citas vielas. Papildu ērtības sniedz bagātīgais apgaismojums, kas ieplūst kabīnē pa jumta lūku. Tādējādi palielinās autovadītāja labsajūta un samazinās elektriskā apgaismojuma patēriņš.

Volvo kabīnes inženiertehniskās nodaļas speciālists Mati Koponens uzsver: „Drošai braukšanai ir svarīga arī patīkama vide. Tādējādi uzlabojas autovadītāja koncentrēšanās spējas. Varētu teikt, ka avārijas lūkas esamība patiesībā samazina iespējamību, ka tā tiks izmantota avārijas situācijā.” Tas atbilst Volvo mērķim piedāvāt drošas kravas automašīnas.

7
Drošība