Volvo FH

Jauns līderis tālo reisu segmentā. Nepārspējams komforts autovadītājam un zemas ekspluatācijas izmaksas.

4 × 2, 6 × 2, 6 × 4, 8 × 2,  8 × 4 vai 10 × 4

D13 vai D16 (no 420 līdz 750 ZS)
Skatiet, cik autovadītāju ietilpst jaunajā Volvo FH

Peters Johansons ir viens no jaunās kabīnes izstrādātājiem. Viņš mums stāsta par izaicinājumu radīt efektīvu darba vidi, kas vienlaikus būtu arī nomierinoša mājas vide. Galvenais aspekts ir plaša kabīne.

„Tagad visās kabīnēs var nostāties pilnā augumā. Vertikālās priekšējās statnes padara telpu starp sēdošo autovadītāju un vējstiklu par desmit centimetriem platāku. Kabīne kopumā ir gaišāka un plašāka,” stāsta par ergonomiku atbildīgais Volvo Trucks speciālists Peters Johansons.

„Tagad visās kabīnēs var nostāties pilnā augumā”

Kubikmetrs iespēju

Kopumā kabīne ir kļuvusi par vienu kubikmetru lielāka. Tajā ir vairāk brīvas telpas un arī vairāk vietas mantu glabāšanai. „Jūs varat atrasties jebkurā vietā kabīnē un aizsniegt mantu glabāšanas vietu. Piemēram, jaunos platformas tipa plauktus virs durvīm. Tie ir lieliski piemēroti, lai glabātu nelielas lietas, ko izmantojat kabīnē un ārpus tās,” skaidro Peters Johansons. „Tagad, pateicoties lielajai jumta lūkai, kas ir arī avārijas lūka, kabīnē no augšas ieplūst daudz dienasgaismas.”

Pārdomātāki glabāšanas nodalījumi, kas nodrošina kompaktāku telpu

Kabīnes dizains uzlabo dzīves kvalitāti. Viena no daudzajām funkcionālajām idejām ir mantu glabāšanas nodalījumu žalūziju tipa aizsegi, kas mantām neļauj izkrist no plauktiem. Par ergonomiku atbildīgais Volvo Trucks speciālists Peters Johansons stāsta: „Mēs izvēlējāmies šādus aizsegus, jo tos var pilnībā atvērt un tie neaizņem papildu vietu.”

Pārdomātāki glabāšanas nodalījumi, kas nodrošina kompaktāku telpu Priekšējie virsdurvju nodalījumi ir kļuvuši plašāki un ir aprīkoti ar noņemamiem plauktiem. Mantas ir vieglāk sakārtot un atbilstoši izvietot. Kabīnes aizmugures daļā novietotie augšējie nodalījumi ir pieejami dažādos augstumos, kas ļauj optimāli izmantot telpu ar atvāžamo gultu vai bez tās.

„Šiem nodalījumiem ir žalūziju tipa aizsegi, kas atšķirībā no parasta mājas skapja ir atverami virzienā uz sāniem. Turklāt, atverot aizsegus, automātiski ieslēdzas apgaismojums,” skaidro Peters Johansons. Plaukti pat ir aprīkoti ar salokāmu žāvētāju, kas paredzēts mitrām drēbēm dienās, kad autovadītājs ir salijis.

Augšā vai apakšā

Varat izvēlēties ledusskapi novietot plauktā virs gultas vai arī zem gultas blakus apakšējām mantu atvilktnēm. „Ledusskapis ir kļuvis lielāks – tā tilpums no 22 litriem ir palielinājies līdz 33 litriem, un tajā ir arī saldētava. Ledusskapī var glabāt vairāk pārtikas, kā arī tajā pietiek vietas piena paku un pudeļu novietošanai vertikālā stāvoklī. Ledusskapī pietiek vietas pat 1,5 litru PET pudelēm, tāpēc varat baudīt vēsu dzērienu,” stāsta Peters Johansons. Vēl viena atjautīga ideja ir mērierīču paneļa sānā paslēptā atvilktne, kas vienlaikus ir stabils krūzes turētājs un apslēpts nodalījums personisko lietu glabāšanai.

5
Telpa