Jaunais Volvo FL

Mazs, viegls un jaudīgs. Nevainojams pilsētas satiksmē un piemērots arī ceļiem ārpus pilsētas.

Kravas automašīna 4 × 2 vai 4 × 4

D5K vai D8K (210–280 ZS)
Neuzkrītoša klātbūtne
Neuzkrītoša klātbūtne

Tādām kravas automašīnām, kāda ir Volvo FL, kas veic piegādes pilsētās un sniedz citus pakalpojumus, ir jāsaplūst ar apdzīvoto centru vidi. Lai panāktu to, ka šī kravas automašīna minimāli ietekmē apkārtējo vidi, ir svarīga tehnoloģiju attīstība, atbalsta pakalpojumi un korporatīvā atbildība.

Demogrāfijas dati rāda, ka mēs arvien vairāk dzīvojam pilsētās vai piepilsētās. Tas savukārt nozīmē to, ka pieaug arī pieprasījums pēc preču piegādes šajos apgabalos un kravas automašīnas vēl vairāk ienāk mūsu ikdienā. Paturot to prātā, Volvo Trucks veic aktīvas un visaptverošas darbības, lai parūpētos par apkārtējās vides drošību.

Iegūt vairāk, patērējot mazāk

Mums ir tālejoši plāni, kā mazināt mūsu kravas automašīnu un saistīto darbību ietekmi uz apkārtējo vidi. Pēdējo 20 gadu laikā Volvo kravas automašīnu gaisu piesārņojošo izmešu daudzums ir samazinājies par vairāk nekā 90%. Vienlaikus par 20% samazināts 90%degvielas patēriņš. Taču mēs neieslīgstam pašapmierinātībā un turpinām meklēt jaunus risinājumus un uzlabojumus. Mēs turpinām izstrādāt hibrīda un metāna spēka pārvadus, un jaunajā Volvo FL ir pieejama SCR izplūdes sistēma. Turklāt kravas automašīna pilnībā atbilst visām Euro 6 standarta prasībām, un tās degvielas patēriņš nav palielinājies, savukārt tehniskās apkopes intervālu prasības ir atvieglotas.
Mazi soļi, lielas izmaiņas

Mēs ne tikai izstrādājam un radām optimizētas kravas automašīnas, piemēram, jauno Volvo FL, bet arī apzināmies, ka tam, kā tās tiek vadītas un apkoptas, arī ir izšķiroša nozīme. Piemēram, mēs piedāvājam degvielas informācijas pakalpojumu un autovadītāju attīstības programmas, kā arī citas palīgsistēmas, piemēram, autoparka pārraudzības sistēmu Dynafleet un I-Sync pārnesumkārbu. Tas viss kopā ļauj mums maksimāli izmantot ikvienu degvielas pilienu un mazināt ietekmi uz apkārtējo vidi.

Atbildība sākas ar mums pašiem

Mūsu ietekmi uz vidi nosaka ne tikai kravas automašīnas. Tam, kā mēs tās ražojam un kādus procesus izmantojam, arī ir liela loma. No 2003. līdz 2008. gadam mēs par trešdaļu samazinājām enerģijas patēriņu uz vienu uzbūvēto kravas automašīnu, un 2008. gadā mēs Gentā atklājām savu pirmo ražotni, kuras darbībā nerodas oglekļa dioksīds, – tā ir vieta, kur tiek ražots jaunais Volvo FL. Mēs arī lepojamies ar pasaulē pirmo izplatītāju punktu Veronā, Itālijā, kas neietekmē apkārtējo vidi.

10
Apkārtējā vide